Duży wzrost zainteresowania bronią wśród Polaków. Fabryka Broni "Łucznik" startuje z akcją #UczymySieStrzelac

2022-06-03 07:31 aktualizacja: 2022-06-03, 17:37
Fot. Facebook/Fabryka Broni "Łucznik"
Fot. Facebook/Fabryka Broni "Łucznik"
Ze względu na duży wzrost zainteresowania strzelectwem i posługiwaniem się bronią palną, Fabryka Broni "Łucznik" w Radomiu wyszła z inicjatywą edukacyjną #UczymySieStrzelac. Fachowe informacje i praktyczne wskazówki będą zamieszczane na stronie internetowej akcji i w mediach społecznościowych.

Zdaniem członka zarządu Fabryki Broni Łucznik Seweryna Figurskiego w ostatnim czasie w skali całego kraju zauważalny jest wzrost zainteresowania Polaków strzelectwem. "Wydarzenia związane z konfliktem na Ukrainie pobudziły chęć posiadania broni bądź zainteresowanie się strzelectwem. Część osób rozpoczęła już starania o pozwolenia na broń palną" – zauważył Figurski.

Dodał, że proces uzyskiwania takiego pozwolenia trwa kilka miesięcy. "Za chwilę na rynku pojawią się osoby z pozwoleniami, z promesami do zakupu. Dlatego też Fabryka Broni wystąpiła z inicjatywą edukacyjną #UczymySieStrzelac, żeby przekazać najważniejsze informacje dotyczące tego, jak bezpiecznie, efektywnie i świadomie rozpocząć naukę strzelania" – powiedział PAP Figurski.

Celem akcji #UczymySieStrzelac jest kształtowanie kultury broni palnej

Celem akcji #UczymySieStrzelac jest kształtowanie kultury broni palnej. Fachowa wiedza ma być przekazywana w sposób jasny i przystępny poprzez stronę internetową oraz media społecznościowe. Będą tam na bieżąco zamieszczane m.in. krótkie filmiki instruktażowe. "Zaangażowaliśmy do tego wybitnych, doświadczonych strzelców, zarówno z dziedziny militarnej, jak i sportowej, którzy są prawdziwymi autorytetami w swojej dziedzinie" – zaznaczył Figurski.

Z prezentowanych materiałów filmowych można się dowiedzieć np., jak uzyskać pozwolenie na broń, jak sprawdzić rzetelność ośrodków strzeleckich, czy instruktorów, którzy zajmują się szkoleniami, jak posługiwać się bronią i jakie obowiązują zasady bezpieczeństwa.

"Chcemy zbudować swoistą mapę z drogowskazami dla wszystkich zainteresowanych posługiwaniem się bronią. Nasze działania kierujemy głównie do osób, które dopiero zaczęły swoją przygodę ze strzelectwem" – podkreślił członek zarządu "Łucznika".

Figurski zachęcił do śledzenia strony www.uczymysiestrzelac.pl oraz mediów społecznościowych Fabryki Broni "Łucznik", gdzie na bieżąco będą pojawiać się wszystkie informacje oraz materiały.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka

dsk/