Granica polsko-ukraińska. Wzrośnie przepustowość przejścia Korczowa-Krakowiec dla tirów

2022-06-09 09:33 aktualizacja: 2022-06-09, 11:08
Zakończyliśmy rozmowy z ukraińskimi partnerami na polsko-ukraińskim przejściu Korczowa-Krakowiec; w ciągu 7 dni zasadniczo wzrośnie przepustowość przejścia dla pojazdów TIR - oświadczył w środę wieczorem szef KPRM Michał Dworczyk.

"Zakończyliśmy rozmowy z ukraińskimi partnerami na polsko-ukraińskim przejściu Korczowa-Krakowiec. W ciągu 7 dni zasadniczo wzrośnie przepustowość przejścia dla pojazdów TIR" - napisał Dworczyk na Twitterze.

Podziękował jednocześnie resortom spraw wewnętrznych i administracji, infrastruktury, finansów, rolnictwa, a także Straży Granicznej, wojewodzie podkarpackiej Ewie Leniart i ukraińskiemu ministrowi infrastruktury Ołeksandrowi Kubrakowi.

1 czerwca w Kijowie odbyły się polsko-ukraińskie konsultacje międzyrządowe pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego i premiera Ukrainy Denysa Szmyhala. W czasie tego spotkania podpisano osiem memorandów, w tym dotyczące zasadniczego wzmocnienia i usprawnienia przejść granicznych z Ukrainą.

Dworczyk w środę rano w Polskim Radiu 24 zapowiadał, że dojdzie do spotkania zespołów roboczych na jednym z przejść granicznych z partnerami ukraińskimi i "będziemy na miejscu starali się doszlifować decyzje i nową organizację związaną z przepustowością tego przejścia". Zaznaczył, że jest to "program pilotażowy, który ma skokowo zwiększyć możliwości przekazywania, przepuszczania de facto - oczywiście z kontrolą - samochodów ciężarowych z Ukrainy do Polski, z Polski na Ukrainę". (PAP)

autor: Rafał Białkowski

gn/

TEMATY: