Salma Hayek w obsadzie nowego filmu Angeliny Jolie. „Without Blood” będzie kręcony we Włoszech

2022-06-10 13:03 aktualizacja: 2022-06-10, 13:15
Aktorka Salma Hayek wystąpi w filmie „Without Blood”. Fot. PAP/EPA/NEIL HALL
Aktorka Salma Hayek wystąpi w filmie „Without Blood”. Fot. PAP/EPA/NEIL HALL
Jeszcze w tym miesiącu w południowych Włoszech oraz w Rzymie rozpoczną się zdjęcia do nowego filmu reżyserowanego przez Angelinę Jolie. Będzie to jej pierwszy film zrealizowany na mocy trzyletniego kontraktu podpisanego z Fremantle. W rolach głównych w filmie zatytułowanym „Without Blood” („Bez krwi”) wystąpią Salma Hayek Pinault oraz Demian Bichir.

Scenariusz filmu „Without Blood” powstał na podstawie bestsellerowej minipowieści autorstwa Alessandra Baricco. „Bez krwi”, na przekór swojemu tytułowi, opowiada o krwawych wydarzeniach, do jakich doszło na odludnej farmie. Jak również o niespodziewanych konsekwencjach tych wydarzeń, które wyszły na jaw kilkadziesiąt lat później, o czym czytamy w oficjalnym opisie powieści.

„Jestem zaszczycona tym, że jestem we Włoszech, by przenieść na ekran ten wyjątkowy materiał książkowy. Cieszę się, że Alessandro Baricco powierzył mi adaptację swojej książki. To poetyczne i emocjonalne spojrzenie na wojnę, zadające pytania o to, czego szukamy, by przezwyciężyć traumę straty i niesprawiedliwości” – mówi Angelina Jolie cytowana przez portal „Deadline”.

„Without Blood” to piąty film w reżyserskiej karierze Angeliny Jolie. Zarazem pierwszy, jaki realizuje dla telewizyjno-filmowego przedsiębiorstwa Fremantle. Na mocy trzyletniej umowy, Jolie będzie producentką, reżyserką i gwiazdą serii filmów fabularnych, seriali telewizyjnych oraz produkcji dokumentalnych.

Dla Salmy Hayek Pinault to druga w niedługim czasie współpraca z Angeliną Jolie, z którą ostatnio wystąpiły razem w komiksowym „Eternals”. Aktorka pracuje obecnie na planie trzeciej części serii „Magic Mike”, filmie zatytułowanym „Magic Mike’s Last Dance”. Z kolei Bichira niedługo będzie można zobaczyć w serialowej wersji filmu „Pozwól mi wejść”. (PAP Life)

mmi/