Pierwsze zdjęcia z nowego filmu Angeliny Jolie. W roli głównej Salma Hayek

2022-08-22 16:01 aktualizacja: 2022-08-22, 16:45
Salma Hayek i Demian Bichir to gwiazdy filmu „Without Blood” („Bez krwi”) reżyserowanego przez Angelinę Jolie. Na planie znaleźli również pracę dwaj synowie aktorki. Jak zapowiadają twórcy tej produkcji, będzie ona baśnią rozgrywającą się po zakończeniu pewnego konfliktu i poruszy uniwersalne tematy takie jak wojna, trauma, pamięć czy gojenie ran. Magazyn „People” opublikował pierwsze zdjęcia z planu, na których można zobaczyć gwiazdy filmu oraz jego reżyserkę.

Scenariusz filmu „Without Blood” powstał na podstawie wydanej w 2002 roku powieści Alessandra Baricco pod tym samym tytułem. „Książka ta wywarła nie tylko na mnie wielkie wrażenie. Opowiedziane w niej wydarzenia i zadawane pytania są wciąż ważne i wymagają dyskusji” – powiedziała Angelina Jolie. Ekranizacja książki Baricco będzie piątym filmem w jej karierze reżyserki.

"Salma i Demian są bardzo autentyczni i odważni"

Jolie zachwyca się nie tylko literackim pierwowszorem, ale też gwiazdami swojego filmu. „Salma i Demian są bardzo autentyczni i odważni. Zawsze byłam fanką ich dokonań. Wiedziałam, że wniosą do mojego filmu duże poświęcenie i zawodowstwo, ale szczerze mówiąc, zwalili mnie swoim występem z nóg” – zapewnia aktorka i reżyserka. Fabuła jej nowego filmu związana będzie z krwawymi wydarzeniami, jakie rozegrały się przed laty na jednej z odludnych farm i z ich dużo konsekwencjami.

Na planie znaleźli pracę dwaj synowie Jolie

„Without Blood” okazał się dobrą okazją do tego, by na planie znaleźli pracę dwaj synowie Jolie: 21-letni Maddox oraz 18-letni Pax. Chłopcy pełnili role asystentów reżyserki. Do ich zadań należało utrzymywanie kontaktu pomiędzy Jolie a członkami innych działów ekipy filmowej. „Dobrze nam się razem pracowało. Kiedy ma się tak znakomitą ekipę, można poczuć się jak wielka rodzina, więc wszystko przychodzi tak naturalnie” – somentowała tę współpracę gwiazda w rozmowie z magazynem „People”.

Do zadań Paksa należało też dokumentowanie prac za kulisami powstawania filmu „Without Blood”. Podobną funkcję pełnił już w przypadku jednego z poprzednich filmów swojej mamy zatytułowanego „Najpierw zabili mojego ojca”. (PAP Life)

mj/