Paulo Sousa zwolniony z brazylijskiego Flamengo. Zapowiadał walkę o najwyższe trofea, drużyna wylądowała na 14. miejscu

2022-06-10 11:40 aktualizacja: 2022-06-10, 13:48
Paulo Sousa zwolniony z Flamengo Fot. Antonio Lacerda/PAP/EPA
Paulo Sousa zwolniony z Flamengo Fot. Antonio Lacerda/PAP/EPA
Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa został w czwartek wieczorem zwolniony z funkcji trenera zespołu pierwszej ligi brazylijskiej Flamengo Rio de Janeiro. Ekipę tę prowadził od stycznia po niespodziewanym rozstaniu z PZPN.

"Flamengo informuje, że trener Paulo Sousa i jego sztab szkoleniowy nie kierują już zespołem (piłkarskim – PAP). Zajęcia w piątek poprowadzi Mario Jorge, szkoleniowiec drużyny Flamengo do lat 20" - napisały w komunikacie władze brazylijskiego klubu.

W czwartek po południu bliski współpracownik Sousy poinformował PAP, że dymisji dotychczasowego szkoleniowca Flamengo można spodziewać się "w najbliższych godzinach".

Głównym powodem zwolnienia Portugalczyka były słabe wyniki jego ekipy w pierwszoligowych rozgrywkach w Brazylii, tzw. Serie A. Po środowej porażce z Bragantino Flamengo spadło na 14. miejsce w tabeli.

Paulo Sousa rozpoczął pracę we Flamengo w styczniu deklarując, że będzie walczył z tym klubem o najwyższe trofea zarówno w Brazylii, jak i w rozgrywkach piłkarskich w Ameryce Południowej. Do Rio de Janeiro przybył po niespodziewanej rezygnacji z prowadzenia reprezentacji Polski szykującej się do baraży o mundial w Katarze.

Ostatecznie miejsce Sousy zajął Czesław Michniewicz, z którym po spotkaniu ze Szwecją, wygranym 29 marca przez biało-czerwonych 2:0, polscy piłkarze wywalczyli awans do mistrzostw świata.

Marcin Zatyka (PAP)

mar