Sondaż dla wPolityce.pl: 56 proc. badanych uważa, że Donald Tusk nie jest w stanie poprowadzić opozycji do zwycięstwa

2022-06-12 22:34 aktualizacja: 2022-06-12, 22:37
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk Fot. PAP/Piotr Nowak
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk Fot. PAP/Piotr Nowak
56 proc. badanych uważa, że szef PO Donald Tusk nie jest w stanie poprowadzić opozycji do zwycięstwa w najbliższych wyborach parlamentarnych; przeciwnego zdania jest 24 proc. respondentów - wynika z sondażu Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl.

W badaniu opublikowanym w niedzielę na portalu wPolityce.pl spytano ankietowanych: "Czy Pani/Pana zdaniem Donald Tusk jest w stanie poprowadzić opozycję do zwycięstwa w najbliższych wyborach parlamentarnych i przejąć władzę od Prawa i Sprawiedliwości?".

Na tak postawione pytanie 56 proc. badanych odpowiedziało przecząco, z czego 32 proc. badanych uważa, że "zdecydowanie nie", a 24 proc. - że "raczej nie".

24 proc. ankietowanych jest natomiast zdania, że szef Platformy jest w stanie poprowadzić opozycję do zwycięstwa, z czego 9 proc. odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 15 proc. - "raczej tak". 20 proc. respondentów na pytanie postawione w sondażu odpowiedziało: "trudno powiedzieć".

Badanie pracowni Social Changes, zrealizowane na zlecenie portalu wPolityce.pl, przeprowadzono w dniach 3-6 czerwca 2022 roku metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków; wzięło w nim udział N=1065 osób.

mar/