O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Brytyjski admirał o fatalnym błędzie Putina. "Stracił 25 procent siły lądowej"

Rosja jest teraz bardziej osłabiona i już “strategicznie przegrała” wojnę na Ukrainie; Putin stracił 25 proc. siły lądowej, zdobywając bardzo niewiele – ocenił dowódca brytyjskich sił zbrojnych admirał Tony Radakin, cytowany przez stację Sky News.

Władimir Putin, fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV
Władimir Putin, fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Radakin ocenił, że Rosji kończą się żołnierze i zaawansowane pociski. Jego zdaniem nigdy nie będzie ona w stanie przejąć kontroli nad całą Ukrainą.

“To fatalny błąd Rosji. Już strategicznie przegrała (...) NATO jest silniejsze, Finlandia i Szwecja chcą się przyłączyć (do Sojuszu - przyp. PAP)” – powiedział brytyjski admirał.

Więcej

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES PAP/EPA
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Fot. HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES PAP/EPA

Prezydent Zełenski: Ukraina odczuła wsparcie czterech silnych krajów UE

“Rosyjska machina haruje i zajmuje każdego dnia kilka kilometrów (...) Dla Ukrainy to trudne, ale to będzie długa walka. Wspieramy Ukrainę, a ona sama pokazała, jak bardzo jest odważna” – dodał.

Wyraził również uznanie dla Ukraińców za to, jakimi sposobami przejmują inicjatywę w walce z Rosjanami. “Ale są też szczerzy, gdy przyznają, że faktycznie potrzebują pewnego wsparcia” – powiedział.

Ukraiński Sztab Generalny: Rosja straciła już ok. 33 150 żołnierzy

Od początku inwazji na Ukrainę wojsko rosyjskie straciło już około 33 150 żołnierzy, w tym około 200 w ciągu ostatniej doby - ogłosił tymczasem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Zeszłej doby Rosja straciła też siedem czołgów, 18 pojazdów opancerzonych, pięć systemów artylerii, dwa samoloty, śmigłowiec i dwa drony – zaznaczono w komunikacie opublikowanym na Facebooku.

 

Łączne straty Rosji od 24 lutego do 17 czerwca wynoszą według ukraińskiego sztabu: 1456 czołgów, 3563 pojazdy opancerzone, 215 samolotów, 180 helikopterów, 734 systemy artylerii, 233 wieloprowadnicowe wyrzutnie rakiet, 97 systemów przeciwlotniczych, 2496 pojazdów i cystern, 13 jednostek pływających i 593 drony.(PAP)

(PAP)

js/

Zobacz także

  • Vladimir Putin. Fot. PAP/EPA/ALEXANDER SHCHERBAK/SPUTNIK/KREMLIN / POOL
    Vladimir Putin. Fot. PAP/EPA/ALEXANDER SHCHERBAK/SPUTNIK/KREMLIN / POOL

    Putin: negocjacje w sprawie Ukrainy są złożone, ale trzeba się w nie angażować

  • Władimir Putin. Fot. PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV/KREMLIN / POOL
    Władimir Putin. Fot. PAP/EPA/GAVRIIL GRIGOROV/KREMLIN / POOL

    Putin o ostatnich rozmowach z wysłannikami USA. Twarde stanowisko ws. Donbasu

  • Vladimir Putin. Fot. PAP/EPA/ALEXANDER KAZAKOV / SPUTNIK / KREMLIN POOL
    Vladimir Putin. Fot. PAP/EPA/ALEXANDER KAZAKOV / SPUTNIK / KREMLIN POOL

    Kreml: Putin nie odrzucił planu pokojowego USA ws. Ukrainy [WIDEO]

  • Rozmowy administracji rosyjskiej i amerykańskiej na Kremlu, fot. PAP/EPA/ALEXANDER KAZAKOV / SPUTNIK / KREMLIN POOL
    Rozmowy administracji rosyjskiej i amerykańskiej na Kremlu, fot. PAP/EPA/ALEXANDER KAZAKOV / SPUTNIK / KREMLIN POOL

    Plan pokojowy dla Ukrainy. Zakończyły się rozmowy Putina z amerykańską delegacją

Serwisy ogólnodostępne PAP