"Blonde" o życiu hollywoodzkiej legendy. Jest zwiastun produkcji Netflixa

2022-06-17 11:51 aktualizacja: 2022-06-17, 13:01
Ana de Armas jako Marilyn Monroe, fot. Materiały producenta
Ana de Armas jako Marilyn Monroe, fot. Materiały producenta
Platforma Netflix opublikowała pierwszą, krótką zapowiedź biograficznego filmu „Blonde” z Aną de Armas w roli głównej. Jest to opowieść o życiu legendarnej Marilyn Monroe. Film w reżyserii Andrew Dominika jest pierwszą oryginalną produkcją Netfliksa, która otrzymała kategorię wiekową NC-17. Oznacza to, że widzowie do 17. roku życia mogą go oglądać jedynie w towarzystwie opiekunów.

„Blonde” na nowo i odważnie pokazuje życie jednej z największych ikon Hollywood – Marilyn Monroe. Począwszy od jej burzliwej młodości, przez zdobycie sławy, aż po jej romantyczne uwikłania – głosi oficjalny opis dzieła Dominika. Film zaciera granice między faktami a fikcją, by zbadać stale pogłębiający się rozłam pomiędzy publicznym wizerunkiem Monroe i jej życiem prywatnym. „Ambicje Andrew były oczywiste od samego początku. Zaprezentować wersję Marilyn Monroe widzianą jej oczami. Chciał, by widzowie poczuli na własnej skórze, co znaczyło dla niej bycie nie tylko Marilyn, ale też Normą Jeane. Jest to najbardziej śmiałe, niepokorne i feministyczne przedstawienie jej historii, jakie kiedykolwiek widziałem” – oceniała niedawno Ana de Armas w „Netflix Queue”. Aktorka błyszczy jako Monroe w pierwszych migawkach z filmu zaprezentowanych teraz w teaserze.

„Blonde” to adaptacja bestsellerowej powieści „Blondynka” Joyce Carol Oates. W swojej książce Oates przedstawia wewnętrzne, poetyckie i duchowe życie Normy Jeane Baker – dziecka, kobiety, nieszczęśliwej celebrytki i idealizowanej blondynki, którą świat poznał jako Marilyn Monroe. Powieść jest nazywana monumentalną epopeją, a także hołdem dla nieuchwytnej magii i zniszczenia, które stały za kulisami powstania jednej z największych amerykańskich gwiazd XX wieku.

W pozostałych rolach w filmie „Blonde” wystąpili Bobby Cannavale, Adrien Brody, Caspar Phillipson, Julianne Nicholson, Xavier Samuel oraz Evan Williams. Cannavale wystąpił tu w roli baseballisty Joego DiMaggio, drugiego męża Monroe (nie wiadomo, kto zagrał rolę jej pierwszego męża i czy jego postać w ogóle pojawi się w filmie). Z kolei Brody wcielił się w postać trzeciego męża Monroe, dramaturga Arthura Millera. Prezydenta Johna F. Kennedy’ego zagrał Caspar Phillipson, Xavierowi Samuelowi przypadła w udziale rola Charliego Chaplina Jra, a Evana Williamsa zobaczymy w roli Edwarda G. Robinsona Jra. Obie postaci to dzieci znanych gwiazd kina, które – podobnie do Monroe – zmarły w młodym wieku. Chaplin Jr miał w chwili śmierci 42 lata, a Robinson Jr. 40. Wiadomo też, że w rolę aktora Tony’ego Curtisa wcielił się w „Blonde” Michael Masini. (PAP Life)

js/