O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Media: rosyjska filia Google'a ogłosiła bankructwo

Zarejestrowana w Rosji spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Google, filia amerykańskiego przedsiębiorstwa, ogłosiła bankructwo - poinformował w piątek niezależny rosyjski portal Meduza. Dodano, że firma złożyła związane z tym dokumenty w Sądzie Arbitrażowym Moskwy.

Fot. PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO
Fot. PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO

Dokumenty wpłynęły do sądu w czwartek. O zamiarze ogłoszenia bankructwa spółka informowała od połowy marca 2022 roku. Na decyzję wpłynęło kilka czynników.

W grudniu 2021 sąd nałożył na rosyjską filię Google'a karę obrotową w kwocie 7,2 mld rubli (ok. 130 mln dolarów) za niezastosowanie się do decyzji rosyjskiego państwowego regulatora mediów Roskomnadzoru, który nakazał firmie usunięcie niektórych treści.

W maju komornicy sądowi wszczęli sprawę dotyczącą egzekucji kary. W 2022 sąd dwukrotnie konfiskował majątek rosyjskiej filii Google'a na łączną kwotę 500 mln rubli (ok. 9 mln dolarów) na poczet zabezpieczenia środków w sprawach z powództwa należących do państwa kanałów telewizyjnych NTW i TNT - przekazała Meduza.

W maju 2022 zajęto konto spółki, co spowodowało „niemożliwość funkcjonowania naszego rosyjskiego biura, w tym utrzymanie zatrudnienia i wypłacenie ich wynagrodzeń, wypłatę dostawcą i podwykonawcom, wykonywanie innych zobowiązań finansowych” - napisał portal. (PAP)

mj/

Tematy

Zobacz także

  • Prezydent Rosji władimir Putin. Fot. PAP/EPA/	ALEXANDER KAZAKOV / SPUTNIK / KREMLIN POOL
    Prezydent Rosji władimir Putin. Fot. PAP/EPA/ ALEXANDER KAZAKOV / SPUTNIK / KREMLIN POOL

    Pomoc dla Ukrainy. Pożyczka zamiast zamrożonych rosyjskich aktywów. Moskwa zadowolona ze szczytu Unii

  • Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/Viktor Kovalchuk
    Wołodymyr Zełenski. Fot. PAP/Viktor Kovalchuk

    Zełenski ostrzegł, że Rosja przygotowuje się na kolejny rok wojny

  • Działania służb przy zniszczonym fragmencie torowiska na trasie Dęblin-Warszawa przy stacji kolejowej w okolicy miejscowości Mika, fot. PAP/Przemysław Piątkowski
    Działania służb przy zniszczonym fragmencie torowiska na trasie Dęblin-Warszawa przy stacji kolejowej w okolicy miejscowości Mika, fot. PAP/Przemysław Piątkowski

    Policja: Interpol poinformował o publikacji czerwonych not dot. podejrzanych o dywersję na rzecz Rosji

  • Izraelski system obrony powietrznej Żelazna Kopuła przechwytuje pocisk nad miastem Fot. PAP/EPA/ALAA BADARNEH
    Izraelski system obrony powietrznej Żelazna Kopuła przechwytuje pocisk nad miastem Fot. PAP/EPA/ALAA BADARNEH

    Brytyjczycy chcą stworzyć Żelazną Kopułę. Ma to związek z Rosją

Serwisy ogólnodostępne PAP