Lubelskie. Kolejna ofiara utonięcia w regionie. Trwa ustalanie tożsamości mężczyzny

2022-06-19 10:42 aktualizacja: 2022-06-20, 09:25
Fot. KWP Lublin
Fot. KWP Lublin
Ze zbiornika wodnego w Pokrówce (Lubelskie) strażacy wydobyli ciało mężczyzny. Trwa ustalanie jego tożsamości. To trzecia ofiara wody w ostatnich dniach na terenie regionu.

Kom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie przekazała w niedzielę, że ze zbiornika wodnego w Pokrówce w pow. chełmskim strażacy wydobyli w sobotę wieczorem ciało mężczyzny.

Przy brzegu został plecak

„Po godz. 21 przypadkowa kobieta zwróciła uwagę na pozostawiony przy brzegu ogólnodostępnego zbiornika wodnego plecak. Skierowani na miejsce strażacy wyłowili z wody mężczyznę, który nie dawał oznak życia. Załoga karetki pogotowia stwierdziła jego zgon” – poinformowała kom. Czyż.

Jak dodała, trwa ustalanie tożsamości mężczyzny. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności jego utonięcia.

W ostatnich dniach na terenie Lubelszczyzny utonęło jeszcze dwóch mężczyzn. W piątek wieczorem wyłowiono z jeziora Łukcze ciało 55-letniego wędkarza. Natomiast w sobotę popołudniu znaleziono zwłoki 33-latka, który zaginął w czwartek podczas łowienia ryb nad rzeką Wieprz w okolicy miejscowości Ciechanki Krzesimowskie.(PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

mmi/