Kate Bush na singlu wydanym 37 lat temu może zarobić milion funtów

2022-06-21 16:47 aktualizacja: 2022-06-21, 17:20
Fot. Kate Bush Official/Facebook
Fot. Kate Bush Official/Facebook
Nowy sezon serialowego hitu Netflixa sprawił, że wykorzystana w soundtracku piosenka „Running Up That Hill” autorstwa Kate Bush przeżywa obecnie odrodzenie. Przebój sprzed lat bije kolejne rekordy, królując na szczytach list przebojów. Jak donosi osoba z bliskiego otoczenia artystki, nagły wzrost popularności utworu zaczął przynosić jej finansowe korzyści. I to niemałe – według źródła „The Sun”, Bush jest bliska zainkasowania okrągłego miliona funtów. „Posiada wszelkie licencje i prawa do piosenki, którą sama napisała. To oczywiste, że cały zysk idzie na jej konto” – zdradza znajomy gwiazdy.

27 maja do katalogu Netflixa trafiła pierwsza część mocno wyczekiwanego przez fanów, czwartego sezonu „Stranger Things”. Serialowy hit streamingowego giganta doczekał się ogromnej widowni, która z zapartym tchem śledziła dalsze losy dziarskich dzieciaków z Hawkins. Jednocześnie produkcja przyniosła nieoczekiwany wzrost popularności pewnej nieco zapomnianej piosenki z lat 80., którą twórcy postanowili wykorzystać w ścieżce dźwiękowej. Singiel „Running Up That Hill” autorstwa Kate Bush, który pojawia się w jednej z kluczowych dla fabuły scen, przeżywa obecnie odrodzenie. 

Po 37 latach od daty powstania utwór znów trafił na szczyt brytyjskiej listy przebojów i bije kolejne rekordy. Dzięki „Running Up That Hill” Bush stała się najstarszą artystką wszech czasów, której numer znalazł się na pierwszym miejscu lity przebojów w Wielkiej Brytanii. 63-letnia piosenkarka, kompozytorka i tekściarka zdetronizowała tym samym Cher, która w 1998 roku osiągnęła ów sukces w wieku 52 lat za sprawą hitu „Believe”. Na Spotify piosenkę „Running Up That Hill” użytkownicy odtwarzają nawet kilkaset tysięcy razy dziennie. Jak obliczono, w ciągu jednego dnia jest ona słuchana średnio 700 tys. razy, co czyni ją najczęściej odtwarzanym utworem w tym serwisie. 

Osoba z bliskiego otoczenia Bush donosi tymczasem na łamach „The Sun”, że nagły wzrost popularności wydanego w 1985 roku singla zaczął przynosić jej finansowe korzyści. I to niemałe – artystka zarabia dzięki niemu ponoć 250 tys. funtów tygodniowo i tym samym jest bliska zarobienia okrągłego miliona funtów. „Kate jest na dobrej drodze do zdobycia siedmiocyfrowej sumy. Posiada wszelkie licencje i prawa do piosenki, którą sama napisała. To oczywiste, że cały zysk idzie na jej konto” – ujawnia źródło pisma. 

Artystka zdążyła podziękować twórcom „Stranger Things” i fanom produkcji za podarowanie jej utworowi drugiego życia. „To takie ekscytujące! Jestem bardzo wdzięczna za wsparcie i słuchanie mojej piosenki. Z niecierpliwością czekam na nowe odcinki serialu” – napisała niedawno gwiazda na swojej stronie internetowej. Ciekawość Kate Bush oraz milionów wielbicieli „Stranger Things” wkrótce zostanie zaspokojona. Finał czwartego sezonu serii zadebiutuje na Netfliksie już 1 lipca. (PAP Life) 

mmi/