Lea Seydoux dołączy do obsady drugiej części „Diuny”?

2022-06-22 17:12 aktualizacja: 2022-06-22, 17:22
Lea Seydoux, fot. PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO
Lea Seydoux, fot. PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO
Trwa świetna passa francuskiej aktorki Lei Seydoux, którą na zakończonym niedawno festiwalu w Cannes mogliśmy oglądać w filmach Davida Cronenberga i Mii Hansen Love, a niedługo wcześniej wystąpiła w bondowskim „Nie czas umierać”. Wiele wskazuje na to, że teraz widzowie zobaczą ją w roli Lady Margot w drugiej części „Diuny” Denisa Villeneuve’a.

Jak informuje portal „Deadline”, trwają właśnie rozmowy z Leą Seydoux na temat jej dołączenia do obsady filmu „Diuna: Część Druga”. Jeśli zakończą się sukcesem, francuską aktorkę zobaczymy w roli Lady Margot. W powieści Franka Herberta, na podstawie której realizowane są filmy Villeneuve’a, Lady Margot Fenring należy do zakonu Bene Gesserit.

W kontynuacji „Diuny” z 2021 roku do swoich ról powrócą m.in. Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Javier Bardem oraz Josh Brolin. Wśród nowych twarzy znajdą się m.in. Florence Pugh, Christopher Walken oraz Austin Butler. Pugh wcieli się w rolę księżniczki Irulany, Walken zagra Imperatora Shaddama IV natomiast Butlerowi przypadła w udziale rola młodszego siostrzeńca barona Harkonnena.

Producent filmu „Diuna: Część Druga”, studio Legendary, nie skomentowało doniesień portalu „Deadline”. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się jesienią. Za kamerą ponownie stanie Villeneuve, który z Jonem Spaihtsem jest współautorem scenariusza. Twórcy filmu liczą na powtórkę sukcesu pierwszej odsłony „Diuny”, której nie przeszkodziło to, że równocześnie pojawiła się w kinach oraz na platformie streamingowej HBO Max. Film zarobił w kinach na całym świecie ponad 400 milionów dolarów, a w parze z sukcesem finansowym przyszły też świetne recenzje krytyków i widzów.

Seydoux zagra w nowej wersji "Emmanuelle"

Dla Lei Seydoux ewentualna rola w drugiej części „Diuny” to kolejny prestiżowy projekt, z jakim byłaby związana. Aktorkę zobaczymy również w remake’u legendarnej produkcji erotycznej, filmu „Emmanuelle”. (PAP Life)

js/