Platforma streamingowa Discovery+ pokaże serial dokumentalny o Donaldzie Trumpie

2022-06-23 11:47 aktualizacja: 2022-06-23, 21:51
Donald Trump . Fot. PAP/EPA/Chris Kleponis
Donald Trump . Fot. PAP/EPA/Chris Kleponis
Już latem tego roku platforma Discovery+ wyemituje trzyodcinkowy serial dokumentalny zatytułowany „Unprecedented”, którego bohaterem jest Donald Trump. Reżyser Alex Holder zaprezentuje w nim nagrania zarejestrowane w ostatnich tygodniach kampanii prezydenckiej z 2020 roku. Znajdą się w nim nieznane wypowiedzi Trumpa, jego rodziny oraz członków sztabu wyborczego. Dokument zaprezentuje wydarzenia, które doprowadziły do próby obalenia demokratycznych wyborów i przejęcia władzy siłą.

„Trzyodcinkowy serial dokumentalny +Unprecedented+ Aleksa Holdera zostanie zaprezentowany przez Discovery+ latem tego roku. Znalazły się w nim nigdy wcześniej niepublikowane nagrania rodziny Trumpa na kampanijnym szlaku i ich reakcje na wynik wyborów. Serial zaoferuje intymne i bezprecedensowe wywiady z Donaldem Trumpem, jego rodziną oraz pozostałymi bywalcami Białego Domu” – oświadczył rzecznik Discovery+. Platforma dopiero teraz oficjalnie poinformowała o tym, że ma prawa do emisji tego serialu. Według źródeł, na jakie powołuje się portal „Deadline”, Discovery+ kupiło te prawa już w ubiegłym roku.

Nie wiadomo, w jaki sposób Alex Holder otrzymał bezpośredni dostęp do prezydenta Trumpa, jego rodziny i sztabu wyborczego w trakcie sześciu ostatnich tygodni kampanii. Dla niektórych osób związanych z kampanią prezydencką Trumpa projekt był całkowitą tajemnicą i są one zdziwione faktem, że istnieją nagrania z tego gorącego okresu. Wśród osób, których istnienie tych materiałów nie dziwi, jest córka byłego prezydenta Ivanka Trump. W programie „CBS Evening News” pokazane zostały zdjęcia z rozmowy, którą Holder odbył z nią i jej ojcem.

Sam reżyser twierdzi, że cisza, jaka panowała w ostatnich miesiącach wokół jego projektu, była spowodowana faktem, że nie miał on prawnego upoważnienia do pokazania tych materiałów ani publicznego omawiania projektu. Materiały przez niego zaprezentowane zostały jednak przedstawione amerykańskiemu Kongresowi, który wykorzysta je w postępowaniu dotyczącym zamieszek na Kapitolu z 6 stycznia 2021 roku. W czwartek 23 czerwca Holder będzie zeznawał w tej sprawie przed specjalną komisją.

Brytyjski reżyser oświadczył również, że ma prawa do pełnej kontroli nad zarejestrowanym materiałem i że w żaden sposób nie został opłacony ani przez byłego prezydenta Trumpa, ani żadnego z jego współpracowników. (PAP Life)