Gen. Mark Milley: Ukraina powinna mieć taką samą siłę ognia jak Rosja
Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA generał Mark Milley powiedział w piątek w rozmowie telefonicznej z dowódcą ukraińskich sił zbrojnych gen. Wałerijem Załużnym, że Ukraina powinna mieć taką samą siłę ognia jak Rosja - relacjonuje Reuters.
Milley ocenił, że Ukraina powinna mieć taką siłę ognia jak Rosja, by "ustabilizować" trudną sytuację na wchodzie kraju, w regionie obwodu ługańskiego - podaje agencja.
"Omawialiśmy sytuację operacyjną i przepływ dostaw zagranicznej pomocy technicznej (...) oraz sposoby osiągnięcia parytetu ognia" - napisał na Telegramie gen. Załużny po rozmowie z dowódcą amerykańskich sił zbrojnych.
W niedawnym wywiadzie dla Associated Press Milley oświadczył, że Stany Zjednoczone oraz ich sojusznicy i partnerzy będą nadal udzielać "znaczącego wsparcia" Ukrainie.
Wcześniej w piątek rzecznik ukraińskiego ministerstwa obrony Ołeksandr Motuzianyk powiedział, że Rosjanie na niektórych kierunkach odnoszą "pewne sukcesy taktyczne", ze względu na to, że mają kilkukrotną przewagę w artylerii. (PAP)
kgr/