Trwają poszukiwania 17-latka, który zaginął nad zalewem w Zamościu

2022-06-25 12:46 aktualizacja: 2022-06-25, 21:43
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Marcin Bielecki
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Marcin Bielecki
Trwają poszukiwania 17-latka, którego rzeczy znaleziono w nocy nad brzegiem zalewu w Zamościu. W akcję zaangażowani są m.in. strażacy i nurkowie. W piątek na Lubelszczyźnie utonęły dwie osoby. To łącznie już sześć ofiar wody w tym sezonie letnim.

Przed północą w piątek jeden ze spacerowiczów zgłosił, że na plaży miejskiego zalewu odnalazł ubrania i dokumenty – poinformowała PAP st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

"Jak ustaliliśmy, rzeczy należą do 17-latka z powiatu tomaszowskiego. Natychmiast w nocy wszczęliśmy poszukiwania, które cały czas trwają. Ustalamy również okoliczności zdarzenia i osoby, z którymi się chłopak wczoraj spotkał" – przekazała Krukowska-Bubiło.

W poszukiwania zaangażowani są również strażacy i nurkowie z Lublina. Do poszukiwań wykorzystywany jest także policyjny dron.

W Jeziorze Białym w okolicach Okuninki utonął 46-latek

Jak dodał mł. asp. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, w piątek w woj. lubelskim utonęły dwie osoby. Ćwiczący nad Zalewem Zemborzyckim strażacy zauważyli dryfujące ciało mężczyzny. Policja ustala tożsamość tego około 30-letniego mężczyzny.

W Jeziorze Białym w okolicach Okuninki utonął 46-latek. Według ustaleń trzech mężczyzn przebywało na plaży i w pewnym momencie poszli się kąpać w jeziorze.

"Po chwili jeden z mężczyzn zobaczył, że jego kolega zanurzył się w wodzie i nie wypływa. Niestety, mimo udzielonej pomocy lekarz stwierdził zgon 46-latka. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna przed wejściem do wody spożywał alkohol" – przekazał Karbowniczek.

W czerwcu na Lubelszczyźnie utonęło już 6 osób.(PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

dsk/