Johnny Depp zagra w nowym filmie. Czy po głośnym procesie uda mu się powrócić do Hollywood?

2022-06-29 13:39 aktualizacja: 2022-06-29, 13:50
Johnny Depp. Fot. PAP/ EPA/MICHAEL REYNOLDS
Johnny Depp. Fot. PAP/ EPA/MICHAEL REYNOLDS
Gwiazdor, który po trwającej 6 tygodni batalii prawnej pokonał byłą żonę Amber Heard w procesie o zniesławienie, wraca do pracy. Właśnie przybył do Paryża, gdzie wystąpi w nowym filmie francuskiej reżyserki.

Depp zagra francuskiego króla Ludwika XV w filmie, który kręcony jest głównie w Pałacu Wersalskim. Zdjęcia mają potrwać trzy miesiące. Reżyserka filmu Maiwenn Le Besco ma podwójną rolę. Zagra też hrabinę Jeanne du Barry, ostatnią kochankę Ludwika XV. Król ten panował we Francji przez 59 lat. Oskarżany o korupcję i rozpustę, zmarł jednak w niesławie. Fabuła filmu na razie utrzymywana jest w tajemnicy.

Maiwenn Le Besco (obecnie używa jedynie swojego imienia Maiwenn) - była związana z reżyserem Lucem Bessonem. W wieku 16 lal urodziła jego córkę  Shannę. Zagrała m.in. w dwóch słynnych filmach Bessona: „Leon Zawodowiec” i „Piaty element”. Wystąpiła też w teledysku do piosenki „Promises” zespołu The Cranberries. 

Jako reżyserka ma na koncie sześć filmów. Najnowszy „DNA” miał swoją światową premierę na Deauville Film Festival 11 września 2020 r. (PAP Life)

kgr/