Media: Michaił Gorbaczow trafił do szpitala

2022-07-01 22:02 aktualizacja: 2022-07-02, 08:06
Michaił Gorbaczow. Fot. Facebook/Николай Подосокорский
Michaił Gorbaczow. Fot. Facebook/Николай Подосокорский
Ostatni przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow trafił do szpitala – podają w piątek media rosyjskie i sieci społecznościowe. 91-letni polityk, według tych doniesień, cierpi na cukrzycę i ma problemy z nerkami.

Zdjęcie Gorbaczowa w szpitalnym łóżku i z podłączoną kroplówką jeszcze w czwartek opublikował na Facebooku rosyjski naukowiec Nikołaj Podosokorski. 

Na fotografii widać również ekonomistę Rusłana Grinberga, który miał następnie powiedzieć jednej z rosyjskich telewizji, że Gorbaczow ma cukrzycę oraz problemy z nerkami, a jego stan się pogarsza. Informacje te rozpowszechniły rosyjskie sieci społecznościowe i media.

Przedstawiciel Fundacji Gorbaczowa Władimir Polakow, cytowany w piątek przez rosyjską agencję RIA Nowosti, zaprzeczył doniesieniom o poważnym pogorszeniu się stanu zdrowia byłego i jedynego prezydenta ZSRR.

„Nigdy nie komentujemy stanu zdrowia Michaiła Siergiejewicza. W tym przypadku mogę jednak powiedzieć, że to, co pojawia się w tych kanałach (na Telegramie) nie jest zgodne z prawdą” – powiedział Polakow. (PAP)