Wkrótce rozpoczną się zdjęcia do drugiej części „Diuny”. Kiedy premiera?

2022-07-05 15:28 aktualizacja: 2022-07-05, 16:23
Obsada pierwszej części "Diuny": Golda Rosheuvel, Jason Momoa, Rebecca Ferguson, Timothee Chalamet, Denis Villeneuve, Babs Olusanmokun, Zendaya, Sharon Duncan-Brewster i David Dastmalchian. Fot. Ian West PAP/PA
Obsada pierwszej części "Diuny": Golda Rosheuvel, Jason Momoa, Rebecca Ferguson, Timothee Chalamet, Denis Villeneuve, Babs Olusanmokun, Zendaya, Sharon Duncan-Brewster i David Dastmalchian. Fot. Ian West PAP/PA
Potwierdzają się doniesienia włoskich mediów, które poinformowały, że na początku tego tygodnia w leżącym w regionie Wenecji Euganejskiej mieście Altivole rozpoczęły się wstępne prace nad filmem „Diuna: Część Druga”. Jak informuje portal „Deadline”, właściwie zdjęcia z udziałem większości głównej obsady rozpoczną się 21 lipca w węgierskim Budapeszcie. To właśnie tam powstały zdjęcia do pierwszej części tego filmu opartego na motywach legendarnej powieści Franka Herberta.

Wstępne zdjęcia do filmu „Diuna: Część Druga” realizowane były na terenie tzw. grobowca Brionów, zaprojektowanego w stylu modernistycznym przez architekta Carlo Scarpę. Ta betonowa struktura składa się z małej kaplicy, basenu arkosolium i ogrodów z akcentami bizantyjskimi i japońskimi. Nie wiadomo, jakiej lokacji z powieści Herberta ma być odpowiednikiem ta oryginalna włoska sceneria.

Premiera w listopadzie 2023 roku

Kontynuacja filmu „Diuna: Część Pierwsza” ma być gotowa na listopad 2023 roku. Właśnie na ten miesiąc, a konkretnie na 17 listopada przełożono ostatnio premierę filmu Villeneuve’a zaplanowaną pierwotnie na 20 października. W obsadzie ponownie zobaczymy Timothee Chalameta, Rebeccę Ferguson, Zendayę, Javiera Bardema oraz Josha Brolina. W drugiej części dołączą do nich Lea Seydoux w roli Lady Margot oraz Florence Pugh, Christopher Walken i Austin Butler.

Po sukcesie kasowym i artystycznym pierwszej części „Diuny”, która została nagrodzona sześcioma Oscarami, drugi film reżyserowany przez Villeneuve’a być może nie będzie ostatnią częścią cyklu opartego na prozie Herberta. Kanadyjski reżyser już zapowiadał przeniesienie na ekran „Mesjasza Diuny”. W przygotowaniu jest również serial o zakonie Bene Gesserit. (PAP Life)

 

mj/