14-latkowie pobili rówieśnika i grozili mu nożem. Wszystko nagrywali telefonem

2022-07-07 14:16 aktualizacja: 2022-07-07, 19:07
14-latkowie pobili rówieśnika. Wszystko nagrywali. Fot. PAP/Andrzej Lange
14-latkowie pobili rówieśnika. Wszystko nagrywali. Fot. PAP/Andrzej Lange
Trzech 14-latków z Lublina pobiło swojego rówieśnika i groziło mu śmiercią przykładając mu nóż do szyi. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane telefonem komórkowym. Nastolatkowie odpowiedzą za swoje czyny przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski poinformował, że do zdarzenia doszło kilka dni temu w dzielnicy Wrotków na terenie Lublina.

Z ustaleń policji wynika, że dwaj 14-latkowie umówili się na pojedynek na pięści, którego powodem miały być wcześniejsze nieporozumienia.

"Jednak na miejscu okazało się, że jeden z nich wcale nie zamierza się bić. 14-latek zabrał ze sobą dwóch kolegów, którzy od razu zaatakowali pokrzywdzonego. Nieletni przytrzymując bili go po całym ciele. W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął nóż, który przyłożył poszkodowanemu do szyi, następnie zagroził mu zabójstwem" – opisał rzecznik.

Jak dodał, całe zdarzenie zostało zarejestrowane telefonem komórkowym.

Do zatrzymania sprawców doszło po tym, jak pokrzywdzony 14-latek zgłosił się z ojcem na komisariat. Policjanci zabezpieczyli także nóż, przy pomocy którego kierowane były groźby.

Nieletni przyznali się do pobicia oraz złożyli wyjaśnienia. Ich sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.(PAP)

Autorka: Gabriela Bogaczyk

mar/