Mazowiecka KAS: funkcjonariusze wykryli w przesyłce kokainę. Był nią nasączony hamak

2022-07-15 07:01 aktualizacja: 2022-07-15, 12:36
grafika ilustracyjna. Fot. pixabay
grafika ilustracyjna. Fot. pixabay
Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli w przesyłce kokainę. Narkotykiem nasączona była skóra hamaka wysłanego z Kolumbii - poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie starszy rewident Justyna Pasieczyńska.

Funkcjonariusze mazowieckiej KAS skontrolowali przesyłkę w magazynie jednej z firm wysyłkowych w terminale cargo na warszawskim lotnisku. "Przesyłka nadana w Kolumbii zawierała hamak wykonany z dwóch warstw wyprawionej skóry, sklejonej ze sobą i zapakowany w skórzany pokrowiec wiązany rzemieniami. Jego odbiorcą miał być mieszkaniec Warszawy" - przekazała starszy rewident Justyna Pasieczyńska.

"Pies Aza, wyszkolony do wykrywania zapachu środków odurzających, zaznaczył przesyłkę w sposób właściwy na obecność narkotyków. Okazało się, że hamak to przemytnicza skrytka o wadze 7 kilogramów" - podkreśliła.

Wskazała, że próbka skóry hamaka trafiła do Centralnego Laboratorium Celno-Skarbowego w Otwocku. "Badanie wykazało, że substancją, którą nasączono hamak jest kokaina. Jej wartość będzie znana po całkowitym wyizolowaniu kokainy ze skóry hamaka" - podała.

Zaznaczyła, że postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Warszawa–Okęcie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. "Osobie, która nabywa, posiada, przechowuje lub wprowadza do obrotu znaczne ilości środków odurzających grozi zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grzywna i kara pozbawienia wolności" - dodała rzeczniczka IAS w Warszawie.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

an/