Prokuratura wszczęła śledztwo po śmierci 32-latka, który topił się w Jantarze

2022-07-15 12:38 aktualizacja: 2022-07-15, 15:01
Akcja poszukiwawcza w Jantarze, Fot. PAP/Jan Dzban
Akcja poszukiwawcza w Jantarze, Fot. PAP/Jan Dzban
Prokuratura Rejonowa w Malborku wszczęła postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 32-letniego mężczyzny, który topił się w środę w Jantarze. Wcześniej, wraz z innymi osobami, brał udział w łańcuchu życia. Druga poszkodowana osoba przebywa w szpitalu.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk, Prokuratura Rejonowa w Malborku wszczęła postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 32-letniego mężczyzny.

Dodała, że śledczy będą starali się wyjaśnić, co dokładnie wydarzyło się w środę w Jantarze.

32-latek zmarł w środę późnym wieczorem w szpitalu, do którego został przetransportowany śmigłowcem LPR z Jantaru. Wcześniej wraz z grupą osób postronnych brał udział w łańcuchu życia, przeszukując dno kąpieliska w poszukiwaniu osoby, która miała w wodzie potrzebować pomocy.

Wysokie fale spowodowały, że cztery osoby tworzące łańcuch życia zaczęły się topić. Dwie osoby wyszły z wody o własnych siłach. Pozostała dwójka została wyciągnięta i reanimowana na brzegu.

W środę, po zakończonej akcji poszukiwawczo-ratowniczej, policja przekazała, że plażowicze, którzy weszli do wody i utworzyli łańcuch życia w poszukiwaniu osoby topiącej się, mogły zostać wprowadzone przez kogoś w błąd i w wodzie mogło nikogo nie być.

W szpitalu przebywa drugi z poszkodowanych mężczyzn. Stan 36-latka jest ciężki. (PAP)

autor: Piotr Mirowicz

kw/