Nagła śmierć Ivany Trump. "Była kolorowym, odważnym ptakiem i świetnym człowiekiem"

2022-07-15 17:05 aktualizacja: 2022-07-15, 17:37
Ivana Trump. Fot. PAP/EPA/IAN LANGSDON
Ivana Trump. Fot. PAP/EPA/IAN LANGSDON
Zagraniczne media donoszą, że 14 lipca w wieku 73 lat zmarła pierwsza żona byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. O odejściu amerykańskiej bizneswoman, pisarki i modelki czeskiego pochodzenia poinformowali jej bliscy. Pożegnać Ivanę postanowiła także Ewa Minge, która opublikowała z tej okazji na Instagramie obszerny post. „Wielka szkoda. Była nie tylko kolorowym, odważnym ptakiem, ale świetnym człowiekiem” – napisała projektantka.

Ivana Trump, pierwsza żona Donalda Trumpa, zmarła 14 lipca w wieku 73 lat. U eksmałżonki byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych i matki jego trójki najstarszych dzieci doszło do zatrzymania akcji serca. Po przybyciu lekarzy okazało się, że na ratunek jest już za późno. Zagraniczne media informują, że amerykańska bizneswoman czeskiego pochodzenia zmarła w swoim domu na nowojorskim Manhattanie.

„Była cudowną, piękną, niesamowitą kobietą, która wiodła wspaniałe i inspirujące życie. Jej największą dumą i radością były jej dzieci – Donald Jr., Ivanka i Eric. Była z nich tak samo dumna, jak my jesteśmy dumni z niej. Spoczywaj w pokoju, Ivana” – pożegnał byłą żonę w oświadczeniu Donald Trump.

Pożegnalny post zamieścił w mediach społecznościowych również jego syn Eric. „Nasza matka była niesamowitą kobietą — siłą w biznesie, światowej klasy sportowcem, promienną pięknością oraz troskliwą mamą i przyjacielem. Była wojowniczką. Uciekła przed komunizmem i uczyniła ten kraj swoim domem. Nauczyła swoje dzieci wytrwałości, współczucia i determinacji. Będziemy za nią bardzo tęsknić” – wyznał syn Ivany.  

O znajomości z panią Trump postanowiła opowiedzieć z tej okazji Ewa Minge. Polska projektantka mody zamieściła na Instagramie długi wpis, w którym opisała Ivanę w samych superlatywach. „Wielka szkoda. Była nie tylko kolorowym, odważnym ptakiem, ale świetnym człowiekiem. Była też niezwykłym wsparciem swojego pierwszego męża Donalda Trumpa. Kiedy jej mąż znalazł sobie kochankę i świat Ivany się zaczął walić, po jej stronie stanęła matka Donalda. Wiedziała, ze jej synowa jest silnym kołem zamachowym biznesu jej syna” – zaznaczyła Minge.

I dodała, że jest wdzięczna byłej żonie poprzedniego prezydenta USA za okazane niegdyś wsparcie. „Była kontrowersyjna, dyskutowało się o jej gustach, mężczyznach ale zawsze była sobą i niezwykle życzliwym człowiekiem. Wspierała mnie nie tylko podczas paryskiego pokazu, na którym się poznałyśmy. Wymagająca od siebie i innych, profesjonalna, ale bawiła się życiem jak mało kto. Imponowała wielu kobietom, bo bawiła się na własny rachunek. Będąc żoną Trumpa pilnowała osobiście największych inwestycji. Za plecami wielu mężczyzn stoją silne i mądre kobiety. Ivana wyszła zza tych pleców do pierwszych szeregów na własnych obcasach. Odeszła kolejna legenda” – zakończyła swój wpis projektantka.

Ivana Trump urodziła się jako Ivana Zelníčková w położonym na Morawach mieście Gottwaldov. Choć karierę zaczynała jako modelka i narciarka, największy rozgłos przyniosło jej małżeństwo, a następnie burzliwy rozwód z amerykańskim miliarderem i późniejszym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Para wzięła ślub w 1977 roku na Manhattanie. W latach 80. należeli oni do amerykańskiej śmietanki towarzyskiej. Po tym, jak na jaw wyszedł romans biznesmena z aktorką Marlą Maples, ich związek się rozpadł. Swoje doświadczenia związane z głośnym rozstaniem Ivana opisała w bestsellerowym poradniku „The Best Is Yet to Come: Coping With Divorce and Enjoying Life Again”. (PAP Life)