Anne Heche w stanie krytycznym po wypadku w Los Angeles

2022-08-09 17:38 aktualizacja: 2022-08-09, 22:45
Aktorka Anne Heche. Fot. PAP/ EPA/CAROLINE BREHMAN
Aktorka Anne Heche. Fot. PAP/ EPA/CAROLINE BREHMAN
53-letnia Anne Heche, znana z takich filmów jak „Sześć dni, siedem nocy” czy „Psychol” jest w stanie krytycznym po wypadku, do którego doszło w piątek, 5 sierpnia. Aktorka autem, którym kierowała, wjechała najpierw w garaż jednego z domów jednorodzinnych w Los Angeles, następnie z impetem uderzyła w pobliski budynek mieszkalny.

Przedstawiciel Heche poinformował CNN, że aktorka przebywa w szpitalu Grossman Burn Center w Los Angeles. Przekazał, że wcześniejsze informacje o tym, że aktorka jest w stanie stabilnym były „niedokładne”. 

„Ma poważne uszkodzenie płuca wymagające wentylacji mechanicznej i oparzenia wymagające interwencji chirurgicznej” – powiedział. Rzecznik Heche dodał, że do tej pory nie odzyskała przytomności i znajduje się w śpiączce. Stan aktorki określił jako "ekstremalnie krytyczny". 

Poważny charakter obrażeń Heche uniemożliwia przesłuchanie jej przez funkcjonariuszy. Aktorka doznała licznych oparzeń, gdyż samochód i budynek, w który uderzyła, stanął w płomieniach. 

CNN podał, że Anne Heche jest przedmiotem dochodzenia w sprawie wykroczenia pod wpływem alkoholu, uderzenia w budynek (narażając osoby tam przebywające na utratę zdrowia lub życia) i ucieczki z miejsca zdarzenia.

W dniu incydentu śledczy uzyskali nakaz pobrania krwi, jednak nadal czekają na wyniki.

W piątek, 5 sierpnia, Heche miała najpierw uderzyć w garaż jednego z domów jednorodzinnych w Los Angeles, następnie ignorując wysiłki mieszkańców, którzy próbowali ją zatrzymać, jechała dalej, po czym rozpędzonym autem uderzyła w budynek mieszkalny.

W zdarzeniu nie ucierpiały inne osoby, choć jak wynika z relacji znajomych kobiety, która w tym czasie przebywała w rezydencji, „o mały włos nie doszło do krzywdy fizycznej”.

Media podają, że właścicielka rezydencji w wyniku pożaru miała stracić cały dobytek. W mediach społecznościowych mieszkańcy zorganizowali zbiórkę, która ma pomóc w odbudowie domu. 

Policja czeka na wyniki krwi aktorki. Pojawiła się też informacja, że Heche mogła prowadzić auto pod wpływem środków odurzających. Ponadto, policja bada też związek aktorki z innym wypadkiem, do którego doszło tego samego dnia. Heche miała potrącić osobę i zbiec z miejsca zdarzenia. (PAP)

Autorka: Milena Motyl

mmi/