Wystawa pt. "Kornel Morawiecki" zostanie zaprezentowana w Sali BHP w Gdańsku

2022-08-09 18:07 aktualizacja: 2022-08-09, 18:08
Ekspozycja powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Solidarność Walcząca. Fot. ids1980.pl
Ekspozycja powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Solidarność Walcząca. Fot. ids1980.pl
Wystawa pt. "Kornel Morawiecki" będzie od piątku udostępniona w Sali BHP w Gdańsku. Ekspozycja powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Solidarność Walcząca.

Mateusz Ihnatowicz z Instytutu Dziedzictwa Solidarności poinformował PAP, że wystawa o Kornelu Morawieckim została zaprezentowana w pierwszą rocznicę jego śmierci – 30 września, a w najbliższy piątek zostanie udostępniona w Sali BHP w Gdańsku. "Ideą ekspozycji jest przybliżenie postaci niedawno zmarłego działacza NSZZ Solidarność i Solidarności Walczącej. Był on człowiekiem legendą, który potrafił walczyć z totalitarnym systemem o to, co było dla niego najważniejsze - Wiarę i Niepodległość. Był postacią, ikoną bezkompromisowości przez całe dekady III RP, niedostrzeganą przez główny nurt krajowej polityki lub też marginalizowaną po roku 1989" - dodał Ihnatowicz.

Unikatowe fotografie i dokumenty dotyczące Kornela Morawieckiego

Ekspozycja powstała we współpracy ze Stowarzyszeniem Solidarność Walcząca. Prezentuje unikatowe fotografie i dokumenty dotyczące Kornela Morawieckiego, uzyskane m.in. z Archiwum Solidarności Walczącej, archiwum rodzinnego Marty Morawieckiej i Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna Andrzeja Kołodzieja. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

gn/