Prawie 1,6 mln euro za konie na aukcji Pride of Poland 

2022-08-14 22:40 aktualizacja: 2022-08-15, 09:12
Aukcja koni "Pride of Poland" Fot. PAP/Wojtek jargiło
Aukcja koni "Pride of Poland" Fot. PAP/Wojtek jargiło
Czternaście koni za łączną kwotę prawie 1,6 mln euro sprzedano w niedzielę na 53. aukcji Pride of Poland w Janowie Podlaskim (Lubelskie). Najwyższą cenę na licytacji - 400 tys. euro - osiągnęła klacz Esmeraldia ze stadniny w Michałowie.

Na aukcję wystawiono 20 koni arabskich czystej krwi - w większości klacze z państwowych stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce. Najwyższą cenę na licytacji – 400 tys. euro – osiągnęła gniada 9-letnia klacz Esmeraldia ze stadniny w Michałowie. Wylicytował ją nabywca z Francji.

Następnie, najwyższe ceny na licytacji – po 220 tys. euro - osiągnęły dwa konie: kasztanowata 7-letnia klacz Poganinka z Michałowa oraz siwa 11-letnia klacz Euzona z Janowa Podlaskiego. Za 175 tys. euro została sprzedana siwa 7-letnia klacz Atakama ze stadniny koni w Janowie Podlaskim.

Sześć koni nie osiągnęło na licytacji zakładanej przez właścicieli ceny minimalnej i nie zostały sprzedane.

W ubiegłym roku na aukcji Pride of Poland wylicytowano 14 koni za łączną kwotę blisko 1,6 mln euro. Najwyższe ceny na licytacji – po 450 tys. euro - osiągnęły dwa konie ze stadniny w Michałowie: gniady ogier Equator oraz siwa klacz Emandorissa.

Autorka: Gabriela Bogaczyk