Krytykowana za imprezowanie premier Finlandii poddała się testom na narkotyki. "Nigdy nie brałam, nawet w młodości"

2022-08-19 17:00 aktualizacja: 2022-08-20, 11:48
Sanna Marin poddała się testom na narkotyki Fot. STEPHANIE LECOCQ/PAP/EPA
Sanna Marin poddała się testom na narkotyki Fot. STEPHANIE LECOCQ/PAP/EPA
Poddałam się dziś testom na obecność narkotyków; nigdy nie brałam narkotyków nawet w młodości; to poważne oskarżenie i chce być oczyszczona z takiego zarzutu – oświadczyła w piątek po południu premier Sanna Marin po tym, gdy do mediów wyciekły nagrania z nocnych imprez z jej udziałem w budzącym kontrowersje towarzystwie.

Tuż przed konferencją zorganizowaną w Helsinkach przed rezydencją premier, w mediach społecznościowych, a następnie w głównych tytułach prasowych opublikowano kolejne – określane jako skandaliczne – nagranie, przedstawiające Marin w klubie nocnym podczas intymnego ze  znanym piosenkarzem.

Dziennikarze zwracają uwagę, że podczas celebryckich imprez, które wyszły na jaw, premier oficjalnie nie była na urlopie, a jej zachowanie - ich zdaniem - może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju. 

– Czy kiedy w Europie jest wojna, Finlandia ubiega się o członkostwo w NATO, samoloty rosyjskie naruszają przestrzeń powietrzną, premier jest zdolna do pracy, gdyby coś się wydarzyło? – pytali fińscy reporterzy.

„Jestem dostępna nawet w nocy i nad ranem” – odparła. 

37-letnia Marin oświadczyła również, że spotyka się z przyjaciółmi kilka razy do roku. Po pracy spędza więcej czasu z rodziną lub uprawiając sport. Wyraziła też nadzieję, że więcej będzie się mówić o jej pracy, niż o innych sprawach, tj. o imprezach, czy kreacjach.

Z Helsinek Przemysław Molik 

mar/