O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Kanclerz Scholz odwiedził poligon, na którym szkolą się ukraińscy żołnierze. Obiecał dalsze wsparcie

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz odwiedził w czwartek poligon wojskowy Putlos w Szlezwiku-Holsztynie, gdzie ukraińscy żołnierze szkolą się w obsłudze samobieżnych dział przeciwlotniczych Gepard. Szef niemieckiego rządu w rozmowie z wojskowymi zapewnił ich o stałym wsparciu Niemiec dla Ukrainy w odpieraniu rosyjskiego ataku.

Fot. Twitter/Bundeskanzler
Fot. Twitter/Bundeskanzler

Więcej

Od szczytowego momentu inwazji w marcu Rosja straciła na Ukrainie kontrolę nad obszarem większym od Danii. Fot. PAP/Leszek Szymański
Od szczytowego momentu inwazji w marcu Rosja straciła na Ukrainie kontrolę nad obszarem większym od Danii. Fot. PAP/Leszek Szymański

Eksperci: od szczytowego momentu inwazji Rosja straciła na Ukrainie obszar większy od Danii

Scholz wyraził podziw dla odwagi żołnierzy. "Ci mężczyźni będą bronić swojego kraju. Będą jej bronić przed straszliwym zagrożeniem, jakie brutalna wojna agresji Rosji stanowi dla Ukrainy" - powiedział, cytowany przez agencję dpa. Zapewnił o dalszym wsparciu swojego kraju "środkami finansowymi, ale także bronią, którą możemy dostarczyć z Niemiec".

W Putlos kanclerz rozmawiał także z instruktorami z koncernu zbrojeniowego Krauss-Maffei Wegmann. Jak przekazał niemiecki rząd, szkolenie jest częścią finansowanej przez Niemcy dostawy 30 Gepardów na Ukrainę. Należą one do broni ciężkiej, której Berlin do pewnego czasu nie chciał dostarczać - pisze dpa.

We wtorek Scholz obiecał kolejne dostawy broni dla Ukrainy o wartości 500 mln euro. (PAP)

mj/

Zobacz także

  • fot. PAP/EPA/ANP/SEM VAN DER WAL
    fot. PAP/EPA/ANP/SEM VAN DER WAL

    Powołano międzynarodową komisję ds. roszczeń dla Ukrainy. Przełomowy podpis w Hadze

  • Władimir Putin i Dmitrij Pieskow, fot. PAP/EPA/SPUTNIK POOL/GRIGORY SYSOEV /SPUTNIK/KREMLIN POOL
    Władimir Putin i Dmitrij Pieskow, fot. PAP/EPA/SPUTNIK POOL/GRIGORY SYSOEV /SPUTNIK/KREMLIN POOL

    Zawieszenie broni w Ukrainie na czas świąt? Jest odpowiedź Kremla

  • Wiceszef MSZ Rosji Siergiej Riabkow Fot. PAP/EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO
    Wiceszef MSZ Rosji Siergiej Riabkow Fot. PAP/EPA/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO

    Rosja: nie zgodzimy się na wojska NATO czy „koalicji chętnych” w Ukrainie

  • Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/EAP/NADJA WOHLLEBEN
    Wołodymyr Zełenski Fot. PAP/EAP/NADJA WOHLLEBEN

    Zełenski o negocjacjach USA ws. wojny w Ukrainie. Podał kolejność rozmów

Serwisy ogólnodostępne PAP