Podręcznik prof. Roszkowskiego "Historia i teraźniejszość" już od jutra do kupienia w 3500 placówkach Poczty Polskiej

2022-08-30 16:27 aktualizacja: 2022-08-30, 17:34
Podręcznik szkolny prof. Wojciecha Roszkowskiego, od jutra do kupienia w 3500 placówkach Poczty Polskiej. Fot. PP
Podręcznik szkolny prof. Wojciecha Roszkowskiego, od jutra do kupienia w 3500 placówkach Poczty Polskiej. Fot. PP
"Historia i teraźniejszość", podręcznik szkolny prof. Wojciecha Roszkowskiego, od jutra do kupienia w 3500 placówkach Poczty Polskiej - przekazał na Twitterze przewodniczący parlamentarnego klubu PiS Ryszard Terlecki.

"Dbajmy o rzetelną wiedzę młodych Polaków, brońmy przed manipulacjami wrogów Polski" - podkreślił w swoim wpisie Terlecki.

Od nowego roku szkolnego w szkołach ponadpodstawowych będzie nowy przedmiot szkolny - historia i teraźniejszość. Od 1 września będzie wprowadzany w klasie I liceum ogólnokształcącego, technikum i branżowej szkoły I stopnia. Docelowo HiT nauczany będzie w liceum ogólnokształcącym w klasie I i II, w technikum w klasie I, II i III, a w branżowej szkole I stopnia w klasie I. Wprowadzony będzie w miejsce przedmiotu wiedza o społeczeństwie, nauczanego w zakresie podstawowym, będzie obejmował zagadnienia z zakresu wiedzy o społeczeństwie oraz zagadnienia z historii najnowszej od 1945 r. do 2015 r.

Do tej pory resort dopuścił tylko jeden podręcznik do przedmiotu historia i teraźniejszość - autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego "Historia i teraźniejszość. 1945-1979", który ukazał się nakładem wydawnictwa Biały Kruk.

Jednak szef MEiN zapowiedział, że w tym tygodniu zostanie wydana zgoda na dopuszczenie do użytku drugiego podręcznika przygotowanego przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Tytuł podręcznika brzmi: "Historia i teraźniejszość. Podręczniki. Liceum i technikum. Część 1.". Autorami są Izabella Modzelewska-Rysak, Leszek Rysak, Karol Wilczyński i Adama Cisek. (PAP)

gn/