Zabrze. Strażacy wyciągnęli konia ze studzienki kanalizacyjnej [ZDJĘCIA]

2022-09-03 22:03 aktualizacja: 2022-09-04, 09:22
Śląscy strażacy wyciągnęli w sobotę po południu w Zabrzu konia z nieczynnej studzienki kanalizacyjnej. Dzięki współpracy strażaków i weterynarza zwierzęciu nie stało się nic poważnego, zostało przekazane właścicielce.

Jak poinformowała w sobotę wieczorem na swoim facebookowym profilu komenda miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, tego dnia przed godz. 17. miejscowe stanowisko kierowania otrzymało zgłoszenie o koniu, który wpadł do nieczynnej studzienki kanalizacyjnej przy ul. Srebrnej w zabrzańskiej dzielnicy Maciejów.

 

Koń uwięziony w studzience! 🐎🧑‍🚒‼ 3 września 2022 r. o godz. 16:39 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego...

Posted by Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu on Saturday, September 3, 2022

 

"Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG PSP Zabrze oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego JRG Radzionków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono treść zgłoszenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu zwierzęcia i przekazaniu go obecnej na miejscu właścicielce" – zrelacjonowali zabrzańscy strażacy.

Strażacy: zwierzę przeżyło oraz nie poniosło żadnych obrażeń

Jak podkreślili, obecny na miejscu weterynarz podał zwierzęciu środki uspokajające i nadzorował jego stan podczas prowadzonych działań. Podczas akcji użyto strażackiego dźwigu oraz odpowiednio przygotowanego systemu pasów.

"Dzięki profesjonalnej i sprawnej akcji ratowniczej podjętej przez strażaków, zwierzę przeżyło oraz nie poniosło żadnych obrażeń" – zapewnili strażacy. Po wyciągnięciu na powierzchnię koń stał o własnych siłach.

Przy ul. Srebrnej w Zabrzu, w rejonie miejscowego Kąpieliska Leśnego działają stajnia i ośrodek jeździecki, m.in. klub jeździecki Maciejówka Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu.(PAP)

Autor: Mateusz Babak

mj/