Papież: Polacy mogą być z siebie dumni

2022-09-05 15:05 aktualizacja: 2022-09-05, 18:38
Papież Franciszek. Fot. DANILO DI GIOVANNI PAP/EPA
Papież Franciszek. Fot. DANILO DI GIOVANNI PAP/EPA
Nowy ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Adam Kwiatkowski, który w poniedziałek był na audiencji u papieża Franciszka z listami uwierzytelniającymi, powiedział dziennikarzom, że papież wyraził wdzięczność Polakom za wszystko, co robią dla uchodźców z Ukrainy.

Polski ambasador poinformował po spotkaniu z papieżem: "Ojciec Święty wyraził wielką wdzięczność całej Polsce, wszystkim naszym obywatelom. Powiedział, że z podziwem patrzy na to, jak Polacy otworzyli się na trudną sytuację naszych sąsiadów, trudną sytuację Ukraińców, którzy musieli opuszczać swoje domy, uciekać".

Papież "powiedział, że jest pod wielkim wrażeniem tego, że tak wielu z nich znalazło w Polsce schronienie i że tak naprawdę w Polsce nie ma żadnych obozów dla uchodźców " - relacjonował ambasador RP.

Adam Kwiatkowski zaznaczył: Franciszek "mówił o tym, że Polacy mogą być z siebie dumni. Przekazał też wyrazy uznania. Później te same wyrazy uznania padły ze strony kardynała Pietro Parolina", sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej. Również z nim rozmawiał nowy ambasador RP podczas wizyty w Watykanie.

Ambasador oddał hołd świętemu Janowi Pawłowi II przy jego grobie w bazylice Świętego Piotra. (PAP)

dsk/