Właściciele psów rasy corgi oddadzą hołd królowej Elżbiecie II w paradzie

2022-09-12 17:46 aktualizacja: 2022-09-12, 18:03
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/ADAM VAUGHAN
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/EPA/ADAM VAUGHAN
Parady z udziałem psów rasy corgi mają się odbyć przed królewskimi posiadłościami miesiąc po śmierci Elżbiety II. Nieprzypadkowo chodzi o psy tej krótkonogiej rasy. Królowa była jej wielką miłośniczką.

„By złożyć hołd królowej, planujemy zorganizować parady corgi przed Pałacem Buckingham i innymi posiadłościami królewskimi – w Windsorze, Sandringham i Balmoral” – przekazała dziennikowi „Metro” organizatorka tego przedsięwzięcia Agatha Crerer-Gilbert. Wydarzenia zaplanowane są na 9 października. To miesiąc i jeden dzień po śmierci Elżbiety II. Podobna parada, z udziałem około 100 corgi, odbyła się już na początku czerwca w okolicach Pałacu Buckingham, w ramach obchodów 70-lecia panowania królowej.

Zmarła w wieku 96 lat Elżbieta II w ciągu swojego życia miała ponad 30 psów rasy corgi i dorgi (krzyżówka jamnika i corgi) - większość z nich wywodziła się od suczki Susan, którą otrzymała w 1944 r. w prezencie urodzinowym od swojego ojca, króla Jerzego VI.

Opiekę nad częścią czworonogów, które towarzyszyły królowej do ostatnich dni, przejmie syn Elżbiety II, książę Andrzej. Taką informację przekazał jego rzecznik. Corgi o imionach Muick i Sandy zamieszkają w jego rezydencji Royal Lodge w Windsorze. Andrzej wraz ze swoimi córkami, Beatrycze i Eugenią, dali te psy królowej w prezencie w 2021 r., by poprawić jej nastrój, po tym jak jej mąż, książę Filip, trafił do szpitala. (PAP Life)

kgr/