Władze Ukrainy: Zaporoże celem rosyjskiego ataku rakietowego

2022-09-25 03:42 aktualizacja: 2022-09-25, 15:14
Fot. PAP/UKRINFORM
Fot. PAP/UKRINFORM
Zaporoże w południowo-wschodniej Ukrainie stało się celem zmasowanego rosyjskiego ataku rakietowego - poinformował w nocy z soboty na niedzielę szef władz obwodowych Ołeksandr Staruch.

"Centrum regionalne ponownie stało się celem ataku wroga. Okupant przypuścił zmasowany atak rakietowy" - poinformował Staruch na Telegramie i dodał, że na miasto spadło co najmniej 10 rakiet.

Staruch sprecyzował, że zniszczone zostały obiekty infrastrukturalne, a w jednej z dzielnic odcięta jest stacja elektroenergetyczna. (PAP)

Władze: Odessa zaatakowana wrogimi dronami

Odessa, na południu Ukrainy, została zaatakowana wrogimi dronami; trwa akcja ratunkowa - poinformował w niedzielę rano Serhij Bratczuk, rzecznik władz obwodu odeskiego.

Bratczuk zapowiedział, że szczegóły dotyczące ataku poda później.

 

W niedzielę rano korespondenci portalu Suspilne poinformowali, że w Odessie doszło do serii wybuchów. Było widać i słychać drony. W mieście i obwodzie ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

Władze Odessy w piątek poinformowały, że miasto zaatakowały siły rosyjskie, wykorzystując drony kamikadze. Agencja Interfax-Ukraina napisała, że ukraińskie siły obrony przeciwlotniczej zestrzeliły tego dnia nad Morzem Czarnym dron kamikadze Shahed-136. To bezzałogowy aparat, wyprodukowany w Iranie i używany przez atakujące Ukrainę wojska rosyjskie. (PAP)

kgr/