Ponad 1500 pamiątek filmowych trafi pod młotek. Wśród nich kostium Supermana

2022-09-29 10:04 aktualizacja: 2022-09-29, 15:36
Nieprzypadkowo to kostium superbohatera wymieniany jest jako największa atrakcja. Chodzi bowiem o uniform, który przywdziewał Christopher Reeve w latach 1978-1987. Wybrane gadżety można będzie obejrzeć w londyńskim biurze domu aukcyjnego Propstore.

Inne pamiątki też powinny wywołać dreszczyk emocji. Są to np. rękawice Dartha Vadera, Biblia ze schowkiem na młotek geologiczny ze „Skazanych na Shawshank”, hełm pilota z bondowskiego filmu „You Only Live Twice” („Żyje się tyko dwa razy”), czy rydwan z „Gladiatora”.

Biblia ze schowkiem na młotek w „Skazanych na Shawshank” – według zapewnienia reżysera i scenarzysty tego filmu, Franka Darabonta - jest „jedyną istniejącą”. Rękawice Dartha Vadera z filmu „Gwiezdne wojny, część IV: Nowa nadzieja”, również miały zostać uszyte tylko w jednej parze. Jednak według dziennika „New York Post”, najbardziej pożądanym gadżetem podczas internetowej licytacji zapowiedzianej przez dom aukcyjny Propstore na początek listopada, będzie wspomniany strój Supermana.

Według założyciela Propstore, Stephena Lane'a, strój został zamówiony przez dział kostiumów kultowej serii filmów z Christopherem Reeve’m, a następnie wyprodukowany przez angielskiego dostawcę, firmę Bermans & Nathans. „Dział kostiumów starał się wówczas znaleźć elastyczną, a przy tym miękką, niebieską tkaninę, na której nie będzie widać śladów potu” - powiedział Lane dziennikowi „New York Post”. „Nie było to łatwe, ale ostatecznie udało się taki materiał sprowadzić z Niemiec”.

Aukcja rozpocznie się 3 listopada, a skończy 6 (od czwartku do niedzieli). Wybrane gadżety można będzie obejrzeć w londyńskim biurze domu aukcyjnego Propstore od 27 września 2022 r. Katalog online będzie dostępny od 4 października 2022 r. (PAP Life)

kgr/

TEMATY: