Błażej Poboży: Trzaskowski buduje tramwaj do bastionu PO, a mieszkańcy stoją w korkach

2022-10-03 09:46 aktualizacja: 2022-10-03, 13:49
Rafał Trzaskowski, fot. PAP/Piotr Nowak
Rafał Trzaskowski, fot. PAP/Piotr Nowak
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski buduje linię tramwajową na Wilanów, co skutkuje gigantycznymi korkami w mieście – ocenił w poniedziałek w Programie Pierwszym Polskiego Radia wiceszef MSWiA i stołeczny radny Błażej Poboży.

Według Pobożego "to, jak wygląda Warszawa w tej chwili w szczycie rządów Rafała Trzaskowskiego woła o pomstę do nieba".

"Warszawa jest całkowicie rozkopana. Rafał Trzaskowski buduje w tej chwili tramwaj na Wilanów, do dzielnicy – jak mówią niektórzy – bastionu Platformy Obywatelskiej, co skutkuje tym, że korki są gigantyczne, a mieszkańcy Mokotowa nie mieli (...) ogrzewania i ciepłej wody" - oznajmił.

Budowa tramwaju na Wilanów rozpoczęła się 27 sierpnia. Na ulicach Goworka, Spacerowej i Jana III Sobieskiego – od ulicy Puławskiej do Beethovena wprowadzona została czasowa organizacja ruchu. Tramwaje nie jeżdżą ulicą Puławską, pomiędzy Madalińskiego a placem Zbawiciela.

Tramwaje zostały wycofane z Marszałkowskiej i Puławskiej na odcinku od pl. Zbawiciela do Madalińskiego. Autobusy jadące z Mokotowa w kierunku Śródmieścia zostały skierowane na trasy objazdowe. Nie jeżdżą tramwaje linii 10, 14 i 18.

Przy ul. Dworkowej powstała tymczasowa pętla, na którą podjeżdżają tramwaje dwukierunkowe z Wyścigów i Służewca, a także autobusy zastępcze z placu Konstytucji. Zmieniły się trasy tramwajów i autobusów. Tramwaje nie kursują ulicą Marszałkowską i Puławską od placu Zbawiciela do ulicy Madalińskiego. (PAP)

js/