Prohibicja w Tatrach. Zakopane ogranicza nocną sprzedaż alkoholu

2022-10-04 15:23 aktualizacja: 2022-10-04, 19:13
Krupówki, Zakopane, Fot. PAP/	Grzegorz Momot
Krupówki, Zakopane, Fot. PAP/ Grzegorz Momot
We wtorek weszła w życie uchwała w sprawie ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych na terenie Zakopanego. Oznacza to, że alkoholu nie będzie można kupić w sklepach i na stacjach benzynowych w stolicy Tatr między godziną 23 a 6 rano. Zakaz ten nie obejmuje lokali serwujących napoje alkoholowe.

Uchwała została przyjęta we wrześniu przez zakopiańskich radnych i opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. Na mocy powyższej uchwały zakaz sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach 23- 6 będzie dotyczył głównie stacji benzynowych, ponieważ zdecydowana większość sklepów w Zakopanem i tak jest zamykana przed godz. 23.

Zakaz nie dotyczy jednak sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach nocnych w restauracjach, barach, punktach gastronomicznych oraz w innych lokalach serwujących alkohol do spożycia w miejscu sprzedaży.

„Zadaniem uchwały jest ograniczenie dostępności do alkoholu, zmniejszenie uciążliwości sklepów nocnych i całodobowych dla mieszkańców Zakopanego, ograniczenie ilości interwencji wobec zakłócania porządku publicznego, spoczynku nocnego, zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych” – uzasadnili pod uchwałą wprowadzone organicznie zakopiańscy radni.

Uchwała także ogranicza sprzedaż alkoholu w pobliżu miejsc chronionych, w tym szkół.(PAP)

autor: Szymon Bafia

kw/