Grupa Masala Soundsystem nagrała protest song przeciwko rosyjskiej agresji i wojnie w Ukrainie [WIDEO]

2022-10-05 11:33 aktualizacja: 2022-10-05, 11:34
Polski zespół  Masala Soundsystem z Warszawy nagrał singiel pt.  "Cumbia Wkrótce Umarłych". Fot. Ethno Port Poznań (materiały zespołu)
Polski zespół  Masala Soundsystem z Warszawy nagrał singiel pt.  "Cumbia Wkrótce Umarłych". Fot. Ethno Port Poznań (materiały zespołu)
Warszawski zespół Masala Soundsystem nagrał singiel pt. "Cumbia Wkrótce Umarłych", który jest manifestem przeciwko rosyjskiej agresji i wojnie w Ukrainie. Jednocześnie, utwór maluje mroczny scenariusz możliwego rozwoju geopolitycznej sytuacji na świecie - w którym putinowska napaść i niedostatecznie ostra reakcja względem niej ze strony "reszty świata", stanowi kamień uruchamiający lawinę kolejnych konfliktów - podkreśla Marcin Matuszewski, lider grupy.  Nagraniu towarzyszy teledysk, który został właśnie udostępniony w sieci. 

Masala Soundsystem finalizuje obecnie prace nad dwoma długogrającymi płytami - jedną solową (publikacja na przełomie 2022 i 2023 roku) i jedną stworzoną we współpracy z legendarnym serbskim zespołem ShazaLaKazoo (publikacja w końcu października 2022). 

Działający od 2002 roku zespół Masala Soundsystem muzycznie łączy tradycyjne instrumenty ludowe z kraju i ze świata oraz nowoczesną elektronikę z szerokiego spektrum gatunków. W warstwie lirycznej, rymowane i śpiewane polsko- i anglojęzyczne teksty grupy opisują społeczne i ekonomiczne zjawiska, które kształtują obraz współczesnego świata. Wszystko to podlane jest “rozumnym szałem” i punkową energią - co po zsumowaniu daje fascynującą całość, wymykającą się gatunkowym i kulturowym ramom.
gn/