Ukryli się przed bombami. Spontaniczny koncert w kijowskim metrze [WIDEO]

2022-10-10 16:52 aktualizacja: 2022-10-10, 22:03
Metro w Kijowie. Fot. PAP/EPA/ANDRII NESTERENKO
Metro w Kijowie. Fot. PAP/EPA/ANDRII NESTERENKO
Zamiast paniki – muzyka. Na jednej ze stacji metra w Kijowie, stolicy Ukrainy ostrzelanej w poniedziałek przez wojska rosyjskie rakietami dalekiego zasięgu, dziesiątki ludzi śpiewało piosenki. Nagranie z wydarzenia udostępniono w mediach społecznościowych.

Do spontanicznego koncertu w wykonaniu mieszkańców Kijowa, którzy ukryli się w metrze przed bombardowaniami wojsk Federacji Rosyjskiej, doszło na stacji Nywky. Znajduje się ona przy Prospekcie Zwycięstwa, którym wyjeżdża się z Kijowa w kierunku Warszawy.

Na nagraniu widać ludzi siedzących na schodach metra, którzy śpiewają znaną pieśń ludową „Oj u wysznewomu sadu”. Opowiada ona o miłości dwojga młodych ludzi, którzy wbrew woli matki dziewczyny spotykają w wiśniowym sadzie.

„Czy rozumiesz choć wielkość daru Bożego, który uczynił cię częścią tego narodu? Kijów dzisiaj, metro Nywky” – napisał Serhij Łychołaj, który opublikował nagranie na Facebooku.

W Kijowie i innych miastach Ukrainy doszło w poniedziałek w godzinach porannych do zmasowanego ataku rakietowego wojsk Rosji.

Na terenie całego kraju zginęło około 10 osób, a blisko 60 zostało rannych - przekazała rzeczniczka prasowa ukraińskiej policji Marianna Rewa. Oprócz Kijowa ataki rakietowe odnotowano w 14 innych regionach Ukrainy.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

kgr/

TEMATY: