John Cleese poprowadzi nowy program telewizyjny. Będzie przekazywał newsy w satyrycznej formie

2022-10-12 12:00 aktualizacja: 2022-10-12, 12:02
John Cleese. Fot. PAP/ EPA/KOEN VAN WEEL
John Cleese. Fot. PAP/ EPA/KOEN VAN WEEL
John Cleese od przyszłego roku będzie miał swój program w brytyjskiej telewizji informacyjnej GB News. Audycja będzie miała formułę talk-show. Aktor zapowiada, że jego program zaszokuje widzów i będą pojawić się w nim informacje, które w innych mediach są cenzurowane.

Informację o swoim nowym projekcie telewizyjnym 82-letni gwiazdor ujawnił w wywiadzie na antenie BBC Radio 4. Chwilę po tym kanał telewizyjny GB News, z którym John Cleese nawiązał współpracę, potwierdził tę wiadomość. „John będzie miał pełną swobodę twórczą, aby prowadzić rozmowy z ludźmi, którzy najbardziej go interesują. Program będzie nieprzewidywalny, tak jak i sam John” – stwierdził w komunikacie wydanym przez GB News Andrew Doyle, producent programu, którego gospodarzem będzie Cleese.

Komik zapowiada, że w programie poruszać będzie ze swoimi gośćmi wiele różnorodnych tematów zgodnie ze swoimi upodobaniami. „Jest mnóstwo ważnych informacji, które są cenzurowane, zarówno w telewizji, jak i w prasie. W moim nowym programie będę dużo o tym mówił. Powinniście się przygotować na to, że będziecie zszokowani” – zapowiedział na Twitterze Cleese, który od lat jest wielkim orędownikiem wolności słowa.

Aktor powróci do telewizji po trzech latach przerwy. Jego ostatnim projektem jest serial komediowy „Hold the Sunset”, emitowany przez BBC One. (PAP Life)

kgr/