Jak obniżyć zużycie prądu i wody? Mieszkańcy Warszawy będą mogli skorzystać z pomocy doradców energetycznych

2022-10-12 14:44 aktualizacja: 2022-10-12, 15:48
Mieszkańcy pozostałych dzielnic będą mogli dodatkowo skorzystać z pomocy doradców energetycznych podczas specjalnych dyżurów. Fot. PAP/Leszek Szymański
Mieszkańcy pozostałych dzielnic będą mogli dodatkowo skorzystać z pomocy doradców energetycznych podczas specjalnych dyżurów. Fot. PAP/Leszek Szymański
Doradcy energetyczni pomagają mieszkańcom stolicy od ubiegłego roku. Ich działalność jest integralną częścią Warszawskiego Panelu Klimatycznego. Nowością są jednak dwa punkty stacjonarne, w których stołeczni fachowcy będą udzielać porad z zakresu efektywności energetycznej. Oba rozpoczną działalność w tym miesiącu.

"Stołeczni fachowcy będą udzielać porad z zakresu efektywności energetycznej. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z ich pomocy w dwóch punktach stacjonarnych – w Wawrze i na Białołęce. W pozostałych dzielnicach doradcy będą dostępni podczas specjalnych dyżurów. Z pomocy doradców energetycznych może za darmo skorzystać każdy mieszkaniec Warszawy" - poinformowała rzeczniczka prasowa Urzędu Warszawy, Monika Beuth.

Pierwszy z nich został otwarty w środę o godz. 11 w Urzędzie Dzielnicy Białołęka. Mieszkańcy mogą korzystać z niego w środy, czwartki i piątki w godzinach pracy urzędu. Drugi zostanie uruchomiony w Wawrze przy ul. Żegańskiej 2c. Jego otwarcie zaplanowano na 21 października. Czynny będzie w poniedziałki (w godz. 13 - 19), wtorki (w godz. 8 - 12), soboty (w godz. 8 - 20) i niedziele (w godz. 8 - 20).

Eksperci będą doradzać, w jaki sposób obniżyć koszty ogrzewania, a także obniżyć zużycie energii elektrycznej i wody. Pomogą także przeanalizować rachunki za media i podpowiedzą, gdzie szukać potencjalnych oszczędności. Poinformują również o możliwościach uzyskania dotacji na sfinansowanie tych inwestycji – ze środków miejskich lub w ramach innych programów wsparcia. Na dyżurach dowiemy się także jak wypełnić deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Mieszkańcy pozostałych dzielnic będą mogli dodatkowo skorzystać z pomocy doradców energetycznych podczas specjalnych dyżurów, które będą organizowane przez urzędy dzielnic. (PAP)

autor: Maciej Marcinek
gn/

TEMATY: