Prezydent Zełenski o ataku dronów na Kijów: wróg nie zdoła nas złamać

2022-10-17 09:52 aktualizacja: 2022-10-17, 11:04
Wołodymyr Zełenski. Fot PAP/Viktor Kovalchuk
Wołodymyr Zełenski. Fot PAP/Viktor Kovalchuk
"Wróg może atakować nasze miasta, ale nie uda mu się nas złamać" - oświadczył w poniedziałek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski komentując rosyjski atak na Kijów przy użyciu irańskich dronów. W wyniku ataku doszło do eksplozji i pożaru w domu mieszkalnym w centrum miasta.

"Całą noc i ranek wróg terroryzuje ludność cywilną. Drony kamikadze i rakiety atakują całą Ukrainę. W Kijowie trafiony został budynek mieszkalny" - napisał Zełenski w mediach społecznościowych.

Zapewnił, że Ukraina zwycięży, a Rosję czeka "sprawiedliwa kara i potępienie ze strony przyszłych pokoleń". 

Krótko wcześniej mer Kijowa Witalij Kliczko poinformował, że w wyniku rosyjskiego ataku doszło do eksplozji w budynku mieszkalnym w rejonie (dzielnicy) szewczenkowskim w centrum miasta. Uratowano 18 osób, dwie są pod gruzami; władze wyjaśniają, czy są ofiary śmiertelne.

Policja ukraińska podała ze swej strony, że dronami zaatakowano obiekt infrastruktury w rejonie szewczenkowskim i że uszkodzonych jest kilka domów mieszkalnych.

O rosyjskich ostrzałach rakietowych wymierzonych w obiekty infrastruktury poinformowały w poniedziałek rano władze obwodów dniepropietrowskiego i sumskiego. (PAP)

kgr/