W czwartek sekcja zwłok 13-letniej Nadii i przesłuchanie zatrzymanego 18-latka

2022-10-20 10:38 aktualizacja: 2022-10-20, 17:30
Szef Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu Robert Szelągowski. Fot. PAP/ Tytus Żmijewski
Szef Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu Robert Szelągowski. Fot. PAP/ Tytus Żmijewski
Prokurator rejonowy w Inowrocławiu Robert Szelągowski w czwartek potwierdził odnalezienie ciała 13-letniej Nadii i zatrzymanie w sprawie młodego mężczyzny. W czwartek zostaną przeprowadzone sekcja zwłok dziewczyny i czynności z udziałem zatrzymanego.

W środę ciało 13-letniej Nadii odnaleziono przy pustostanie przy ul. Długiej w Inowrocławiu. "Na miejscu odnalezienia zwłok młodej dziewczyny były prowadzone czynności polegające na oględzinach samego miejsca i ciała. Zwłoki zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji. Czynności realizował prokurator z udziałem funkcjonariuszy policji. Sekcja zwłok zostanie przeprowadzona w czwartek, w godzinach popołudniowych" - powiedział Szelągowski.

Prokurator rejonowy potwierdził, że w sprawie został zatrzymany młody mężczyzna i prawdopodobnie jeszcze w czwartek w prokuraturze zostaną przeprowadzone "czynności z jego udziałem".

Szelągowski nie chciał podać w jakich okolicznościach odnaleziono zwłoki Nadii i udzielić bliższych informacji o zatrzymanym.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu mł. asp. Izabella Drobniecka poinformowała, że materiał dowodowy w sprawie zebrany przez funkcjonariuszy został przekazany do prokuratury.

13-letnia Nadia ostatni raz była widziana w niedzielę, policja potwierdziła jej poszukiwania. W środę media poinformowały o odnalezieniu zwłok młodej kobiety przy pustostanie przy ul. Długiej w Inowrocławiu. Informację potwierdziła policja. W środę w sprawie również został zatrzymany 18-letni mężczyzna.

Tego samego dnia po południu ojciec poszukiwanej Nadii w mediach społecznościowych, w emocjonalnym i przepojonym żalem wpisie poinformował, że jego córka nie żyje. "Mój świat runął. Przepełniony bólem, cierpieniem i żalem informuję że moja najukochańsza córka Nadia nie żyje. Bardzo proszę o uszanowanie naszego spokoju w tym trudnym dla nas czasie" - napisał w mediach społecznościowych ojciec 13-latki. (PAP)

Autor: Jerzy Rausz

mj/