Żaryn: wsparcie dla Ukrainy to nie tylko pomoc w obronie napadniętego kraju, ale też walka o zatrzymanie rosyjskiego imperializmu

2022-11-19 13:39 aktualizacja: 2022-11-19, 18:37
Stanisław Żaryn, Fot. PAP/Albert Zawada
Stanisław Żaryn, Fot. PAP/Albert Zawada
Wsparcie dla Ukrainy w obecnej sytuacji to nie tylko pomoc w obronie napadniętego kraju, ale także walka o zatrzymanie rosyjskiego imperializmu - ocenił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

"Wojna Rosji przeciwko Ukrainie miała na celu szybkie zwycięstwo, porzucenie prozachodniego kursu polityki Ukrainy, zmianę władzy na prorosyjską i wciągnięcie Ukrainy pod kontrolę Rosji. To się nie udało. Ukraińska obrona się nie załamała. Ukraińcy stawiają opór walcząc o swój kraj" - napisał w sobotę na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Dodał, że w związku z porażką pierwotnego planu Rosja zaczęła działania obliczone na wyniszczenie zarówno kraju, jak i narodu, licząc na załamanie się państwa oraz upadek woli walki. Jednak - jak zaznaczył - ani masowe zbrodnie, ani zniszczenia nie zatrzymały wojsk ukraińskich, gospodarki ani państwa.

"Dziś trwa walka o przyszłość państwa ukraińskiego i narodu. Ale też o coś więcej. Wsparcie dla Ukrainy w obecnej sytuacji to nie tylko pomoc w obronie napadniętego kraju, ale także walka o zatrzymanie rosyjskiego imperializmu, który zagraża pokojowi w Europie" - napisał Żaryn.

(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mrr/