Będzie prokuratorskie śledztwo ws. wypadku 12-latki na ściance wspinaczkowej

2022-11-21 15:31 aktualizacja: 2022-11-21, 17:38
Ścianka wspinaczkowa, Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Ścianka wspinaczkowa, Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Poznańska prokuratura zbada okoliczności wypadku 12-latki ze szkoły w Damasławku w województwie wielkopolskim. Dziewczynka w zeszłą środę spadła ze ścianki wspinaczkowej w parku trampolin w Galerii Pestka przy Al. Solidarności. 12-latka jest wybudzana ze śpiączki.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał w poniedziałek PAP, że ws. wypadku 12-latki zostanie wszczęte śledztwo.

"Wypłynęły do nas materiały z czynności, które na miejscu wykonywała policja. Prokuratura będzie prowadziła postępowanie w kierunku przepisów dotyczących nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu" - powiedział.

Dodał, że w tej sprawie zabezpieczono m.in. monitoring obiektu.

12-letnia dziewczynka uległa wypadkowi w parku trampolin podczas szkolnej wycieczki do Poznania. Ojciec dziewczynki w rozmowie z dziennikarzami TVP Poznań powiedział, że „córka wspięła się na wysokość 5-6 metrów, po czym lina asekuracyjna się wypięła”. Dyrekcja centrum rekreacji, w którym doszło do wypadku podkreśla, że zachowane zostały wszystkie procedury.

Rzecznik prasowy Wielkopolskiego Centrum Pediatrii Urszula Łaszyńska powiedziała w poniedziałek PAP, że stan zdrowia dziewczynki jest określany jako ciężki, ale stabilny, niezagrażający życiu.

"Lekarze podjęli decyzję o wybudzeniu dziewczynki ze śpiączki. To wybudzanie trwa od soboty. 12-latka jest już na własnym oddechu, powoli się wybudza" - powiedziała. Dodała, że poszkodowana dziewczynka ma rozległe obrażenia twarzo-czaszki.

Rzecznik prasowy Galerii Pestka w Poznaniu Piotr Chlewicki przekazał w poniedziałek PAP, że centrum rozrywki, w którym doszło do wypadku, jest nadal otwarte dla odwiedzających. (PAP)

autor: Szymon Kiepel

kw/

TEMATY: