12-latka spadła ze ścianki wspinaczkowej. Przebywa w szpitalu. Jej stan jest ciężki

2022-11-19 11:43 aktualizacja: 2022-11-20, 15:21
Ścianka wspinaczkowa, Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Ścianka wspinaczkowa, Fot. PAP/Andrzej Grygiel
12-letnia dziewczynka ze szkoły w Damasławku w trakcie wycieczki do Poznania spadła ze ścianki wspinaczkowej. Do wypadku doszło w jednym z poznańskich centrów rekreacji. 12-latka trafiła do szpitala, jej stan jest ciężki. Sprawą zajmuje się policja.

O zdarzeniu, do którego doszło kilka dni temu, poinformowała TVP Poznań. Jak podano, 12-letnia dziewczynka, która uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Poznania zorganizowanej przez Zespół Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku, doznała nieszczęśliwego wypadku w trakcie zabawy w jednym z poznańskich centrów rekreacji; dziewczynka spadła ze ścianki wspinaczkowej.

Ojciec dziewczynki w rozmowie z dziennikarzami TVP Poznań powiedział, że „córka wspięła się na wysokość 5-6 metrów, po czym lina asekuracyjna się wypięła”.

„To nie był jej pierwszy raz na ściance, miała już w tym doświadczenie. Nie było tam żadnego opiekuna. Z tego co się dowiedziałem, to nie był to pierwszy tego typu przypadek. Teraz córka leży w śpiączce podłączona do respiratora i walczy o życie” – dodał.

Dyrekcja centrum rekreacji, w którym doszło do wypadku podkreśla, że zachowane zostały wszystkie procedury.

Sierż. sztab. Łukasz Kędziora z biura prasowego wielkopolskiej policji powiedział PAP w sobotę, że policja otrzymała zgłoszenie o tym zdarzeniu. Wskazał, że okoliczności wypadku są wyjaśniane, a ewentualne dalsze decyzje w sprawie będą podejmowane po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności. (PAP)

autor: Anna Jowsa

kw/

TEMATY: