Arabia Saudyjska świętuje po zwycięstwie w meczu z Argentyną. Środa ustawowo wolna od pracy

2022-11-23 07:18 aktualizacja: 2022-11-23, 11:47
Piłkarze Arabii Saudyjskiej. Fot. PAP/EPA/Rungroj Yongrit
Piłkarze Arabii Saudyjskiej. Fot. PAP/EPA/Rungroj Yongrit
Król Arabii Saudyjskiej Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud ogłosił środę dniem wolnym po historycznym zwycięstwie piłkarzy tego kraju nad Argentyną 2:1 w mistrzostwach świata w Katarze - poinformowały saudyjskie media.

Monarcha "rozkazuje, aby środa była świętem państwowym dla wszystkich pracowników sektora publicznego i prywatnego, a także dla wszystkich studentów i studentek na wszystkich poziomach edukacji" - przekazała stacja telewizyjna Al-Ekhbariya na Twitterze.

W szkołach Arabii Saudyjskiej na różnych szczeblach trwają egzaminy, które w związku z tym zostaną przełożone na inny termin.

Już wcześniej ogłoszono, że wejście do parków rozrywki w Arabii Saudyjskiej będzie we wtorek darmowe.

W Arabii Saudyjskiej zapanowała prawdziwa euforia po "historycznym zwycięstwie", jak pokonanie jednego z faworytów turnieju określają lokalne media.

Najwięcej uwagi poświęca się świetnej postawie saudyjskiego bramkarza Mohammeda Al-Owaisa, którego nazywa się "heroicznym bohaterem".

Saudyjczycy podkreślają, że ich reprezentacja plasuje się na 51. miejscu w rankingu FIFA, a Argentyna jest w nim trzecia.

W sobotę piłkarze Arabii Saudyjskiej będą rywalami biało-czerwonych, którzy we wtorek zremisowali z Meksykiem 0:0. (PAP)

af/ co/