Dua Lipa otrzymała obywatelstwo Albanii. „To radość nie do opisania"

2022-11-28 20:54 aktualizacja: 2022-11-29, 12:33
Gwiazda muzyki pop Dua Lipa otrzymała w niedzielę obywatelstwo Albanii. Prezydent kraju, Bajram Begaj, podkreślił, że ten gest to uhonorowanie jej zasług na rzecz promocji kraju. Autorka hitu „New Rules” nie kryła radości podpisując w niedzielę wniosek o wydanie albańskiego paszportu i dowodu osobistego.

Relacjonując w mediach społecznościowych nadanie jej obywatelstwa i złożenie przysięgi w ratuszu w Tiranie, Lipa podziękowała prezydentowi Albanii za ten zaszczyt. Z kolei Begaj podziękował jej za rozsławienie Albanii na całym świecie.

„To radość nie do opisania, jestem wdzięczna za tę akceptację i miłość” – powiedziała zgromadzonym piosenkarka podpisując wniosek o wydanie dowodu osobistego i paszportu.

Dua Lipa urodziła się w Londynie ma jednak kosowsko-albańskie korzenie. Jej rodzice to albańscy Kosowianie pochodzący z Prisztiny, którzy osiedlili się w Anglii z powodu spotykających ich represji. W sierpniu tego roku Dua Lipa zyskała tytuł Honorowej Ambasadorki Kosowa, teraz oficjalnie stała się obywatelką Albanii. 

(PAP Life)

mmi/