Raper Kanye West "antysemitą roku"? Okaże się 11 grudnia

2022-11-30 13:38 aktualizacja: 2022-11-30, 15:26
Kanye West, Fot. PAP/EPA/RINGO CHIU
Kanye West, Fot. PAP/EPA/RINGO CHIU
Skompromitowany raper Kanye West jest głównym kandydatem do zdobycia haniebnego tytułu "Antysemity roku" przyznawanego przez organizację monitorującą zachowania antysemickie StopAntisemitism - poinformował portal Jerusalem Post.

Niechlubny ranking otwiera Kanye West, raper, projektant mody i producent muzyczny, którego antysemickie wypowiedzi w mediach spowodowały, że kilka światowych marek (np. Adidas) zerwało z nim kontrakty.

Kolejnym "finalistą" został Mohamed Hadid - palestyńsko jordański deweloper luksusowych nieruchomości i ojciec dwóch modelek o światowej sławie, który m.in. wzywa do wymazania Izraela z mapy świata, obwinia Żydów o swoje problemy finansowe oraz porównuje syjonistów do Hitlera. Trzecim nominowanym jest Jon Minadeo, założyciel antysemickiej grupy Goyim Defense League (Liga Obrony Gojów), która dyskryminuje Żydów w mediach, między innymi obwiniając ich o pandemię Covid-19 oraz zamachy z 11 września 2001.

"Choć wszyscy trzej propagują antysemityzm na trzy róże sposoby, są równie niebezpieczni" - powiedziała dyrektor wykonawcza StopAntisemitism, Liora Rez.

Głosowanie nadal trwa, a "zwycięzca" tytułu "Antysemita roku 2022" zostanie ogłoszony 11 grudnia. (PAP)

kw/