Niespodziewany awans Australii na MŚ. Będzie kolejnym rywalem Polski?

2022-11-30 19:09 aktualizacja: 2022-11-30, 22:09
Radość piłkarzy Australii po wygranej z Danią. Fot. Abir Sultan PAP/EPA
Radość piłkarzy Australii po wygranej z Danią. Fot. Abir Sultan PAP/EPA
Australia po zwycięstwie 1:0 nad Danią awansowała z drugiego miejsca w grupie D do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Pierwsze, mimo porażki w środę 0:1 z Tunezją, zajęła Francja - już wcześniej pewna awansu. W kolejnej fazie rywalem jednej z tych drużyn może być Polska.

Słaba postawa Danii, półfinalisty ubiegłorocznych mistrzostw Europy, to jedna z największych niespodzianek tego mundialu.

Duńczycy zdobyli w trzech meczach tylko 1 pkt i zajęli ostatnie miejsce. Najlepsza okazała się broniąca tytułu Francja (6), która w spotkaniu z Tunezją wystawiła rezerwowy skład. Australia, podobnie jak "Trójkolorowi", zgromadziła 6 pkt (ma gorszy bilans bramek), a Tunezja - 4.

Dwie najlepsze drużyny z grupy D "krzyżują się" w 1/8 finału z dwoma zespołami z grupy C, gdzie liderem po dwóch kolejkach jest reprezentacja Polski.

Biało-czerwoni, którzy po dwóch kolejkach zgromadzili 4 pkt, w środę o godz. 20 rozpoczną mecz z Argentyną (3 pkt). O tej samej porze Arabia Saudyjska (3) zagra z Meksykiem (1).

Drużyna Czesława Michniewicza w przypadku co najmniej remisu na pewno wywalczy awans. Jeżeli z pierwszego miejsca - zagra w 1/8 finału z Australią. Jeśli biało-czerwoni awansują z drugiej lokaty, zmierzą się z Francją. (PAP)

dsk/