Ścigany 33 listami gończymi w końcu wpadł w ręce policji. Jak udało mu się tak długo ukrywać?

2022-12-05 16:32 aktualizacja: 2022-12-05, 22:07
Kontrterroryści zatrzymali ściganego 33 listami gończymi Fot. PAP/Andrzej Lange
Kontrterroryści zatrzymali ściganego 33 listami gończymi Fot. PAP/Andrzej Lange
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z bielskiej komendy, wspierani przez kontrterrorystów, zatrzymali 34-letniego mężczyznę poszukiwanego 33 listami gończymi oraz siedmioma zarządzeniami o poszukiwaniach – podała bielska policja.

"Poszukiwany był m.in. do odbycia kary więzienia za rozboje, kradzieże i włamania. Nie zatrzymał się też do kontroli drogowej. 34-latek został już doprowadzony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzone wcześniej kary" – podała w poniedziałek rzecznik bielskiej policji asp. szt. Katarzyna Chrobak.

Policjanci poszukiwali 34-latka od 2019 r. Ukrywał się m.in. w innych krajach UE. "Funkcjonariusze ustalili, że obecnie przebywa on w Czechowicach-Dziedzicach. Podejrzewali, że będzie za wszelką cenę próbował uciec, więc zastosowali szczególne środki ostrożności. Do zatrzymania mężczyzny doszło rano 1 grudnia. Policjanci z referatu narkotykowego, wspierani przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, otoczyli posesję. 34-latek był tak zaskoczony, że nie stawiał oporu" – podała Chrobak.

Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie odbędzie kary więzienia. "Dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków, które policjanci znaleźli przy nim w trakcie zatrzymania" – powiedziała rzecznik bielskiej policji.(PAP)

Autor: Marek Szafrański

mar/