Kultowa komedia świąteczna. Powstanie "Holiday 2"?

2022-12-08 18:04 aktualizacja: 2022-12-08, 18:14
Kadr z filmu "Holiday", fot. materiały prasowe
Kadr z filmu "Holiday", fot. materiały prasowe
Film „Holiday” z 2006 roku z Kate Winslet i Cameron Diaz w rolach głównych to jedna z ulubionych przez widzów komedii świątecznych. Przed kilkoma dniami pojawiła się informacja o planach nakręcenia kontynuacji, w której obok Winslet i Diaz mieliby też wystąpić ich ekranowi partnerzy z oryginalnego filmu: Jack Black i Jude Law. Reżyserka „Holiday”, Nancy Meyers, właśnie zdementowała jednak te doniesienia.

Sensacyjną wiadomość o kontynuacji "Holiday" podał "The Sun". Gazeta, powołując się na anonimowe źródło, podała, że zdjęcia do drugiej części filmu ruszą już w przyszłym roku i będą kręcone głównie w Europie, a główne role znów zagrają Diaz i Winslet. Do tych doniesień gazety teraz odniosła się na Instagramie reżyserka Nancy Meyers. Jej krótki komentarz nie pozostawia żadnych złudzeń. "Dostaję wiele prywatnych wiadomości z pytaniami o kontynuację. Przykro mi, ale nie jest to prawdą" – napisała reżyserka.

Meyers nie poprzestała na tym komentarzu. Do tematu wróciła w rozmowie z NBC News. „Kilka razy proszono mnie o nakręcenie kontynuacji. Myślałam o tym i wydaje mi się, że dobrze jest jak jest” – powiedziała autorka takich filmów jak „Nie wierzcie bliźniaczkom” czy „Czego pragną kobiety”. Na zakończenie tej rozmowy reżyserka została poproszona o to, by przynajmniej zdradziła, jak według niej wyglądałyby dalsze losy bohaterów filmu „Holiday”. „Zwykle nie robię takich rzeczy. Uważam, że kiedy coś się kończy, to się kończy. Zrobię jednak wyjątek. Myślę, że moi bohaterowie wciąż są razem” – odpowiedziała Meyers.

Bohaterkami komedii "Holiday" są dwie kobiety mieszkające na dwóch różnych końcach świata. Amanda (w tej roli Cameron Diaz) jest właścicielką agencji reklamowej w Kalifornii, a Iris (Kate Winslet) to dziennikarka mieszkająca na angielskiej prowincji. To, co łączy obie kobiety, to miłosny zawód. Aby uciec od zmartwień i codzienności, na czas urlopu postanawiają wymienić się swoimi domami za pośrednictwem portalu, na którym się poznały. (PAP Life)

js/